Czy warto kupić pralko-suszarkę?

Czy warto kupić pralko-suszarkę?

Po przeczytaniu tytułu postu, nie jest pewnie dla Was niespodzianką, o czym on będzie. I faktycznie, od dłuższego już czasu zastanawiam się nad wymianą mojej już nieco wysłużoej pralki. Opcji na runku jest ogromnie dużo. Zbyt dużo jak na mój ograniczony technicznie rozumek, więc bujam się z tematem już co najmniej kilka miesięcy. Obaw mam sporo, bo według wszystkich opcji, moja aktualna pralka miała być „objawieniem”. Niestety, nigdy nim nie była. Zaczęłam więc robić mały research i mam już kilka wniosków, które skrzętnie tutaj zanotuję.

Pralka parowa?

Moja rodzina nie jest duża, ale i tak nie wyobrażam sobie życia bez pralki o dużej pojemności. Co drugi dzień jestem na siłowni, mąż też. Do tego nasze dziecko, które choć ubranka ma jeszcze skondensowane do małych rozmiarów, to jednak brudzi się dość często. Ostatnio mam wrażenie, że w sumie jest to jego jedyne hobby. Poza tym pościel… Mąż jest alergikiem i zmieniam ją dość często. Trochę się tego zbiera i chyba nie ma sensu kupować niczego małego. Poza tym, rodzina zawsze się może powiększyć.

CZYTAJ TAKŻE: Jak dbać o dziecięce ubrania? Sprawdź oznaczenia na metkach

Długo myślałam nad pralką parową, ale ostatecznie dałam sobie z tym pomysłem spokój. Nie wiem, czy w ogóle jest nam to potrzebne. Koleżanka ma taki rodzaj sprzętu i cały czas twierdzi, że w sumie nie wiem, po co jej to było. Na pewno miło jest sobie odświeżyć ubrania parą, ale właściwie po co? Mieliście kiedyś taki rodzaj pralki? Przydatne to jest?

Pranie i suszenie w jednym

Jak do tej pory pewniakiem zostają dla mnie pralko-suszarki. Zawsze marzyła mi się tego rodzaju machina i myślę, że musi to być prawdziwie boskie urządzenie. Często robię coś na ostatnią chwilę, nie jestem systematyczną gospodynią, a taka suszarka nie raz mogłaby mi uratować życie. Czytałam już kilka recenzji i muszę przyznać, że jestem coraz bardziej wkręcona w temat.

Jakkolwiek nie jest mi łatwo podejmować decyzji, tak chyba tym razem już wstępnie wybrałam. Oczywiście, jeśli macie jakieś przemyślenia dotyczące tej kwestii, koniecznie dajcie znać. Ja sama średnio znam się na sprzęcie AGD i zawsze chętnie wysłucham rad w tym zakresie.

Czy warto kupić pralko-suszarkę?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *