Soundbar świetnie sprawdzi się w małym mieszkaniu!

Czym zastąpić zestaw kina domowego?

Z czym kojarzy się kino domowe? Prawdopodobnie większość z nas słysząc to hasło, widzi oczami wyobraźni ogromny, płaski telewizor wiszący na ścianie. Oczywiście z możliwością odtwarzania filmów 3D, odtwarzaczem DVD oraz półeczką z kolekcją filmów na Blu Rayu. To nie jest zła wizja. Byłaby to nawet doskonała wizja, gdyby była kompletna. Myśląc o kinie domowym, bardzo często zapominamy o jednej, bardzo ważnej rzeczy – dźwięku. Erę kina niemego mamy już dawno za sobą. Obecnie, żeby móc w pełni cieszyć się tym, co ma nam do zaoferowania nowoczesna technologia w zakresie kinematografii, nie wystarczy najnowasza plazma. Warto wyposażyć nasz kącik kinomana również w odpowiednio dobrane głośniki.

 

Przez „odpowiednio dobrane głośniki” najczęściej rozumiemy kompletny zestaw kina domowego. Oczywiście, takie zestawy mają niezliczoną ilość zalet z doskonałym, przestrzennym dźwiękiem na czele. Jednak mają też jedną kolosalną (dosłownie i w przenośni) wadę – nie w każdym wnętrzu się sprawdzą. Wyobraźmy sobie na przykład taki zestaw w salonie maleńkiej kawalerki. Do zagospodarowania mamy trzydzieści dwa metry kwadratowe. Nie tylko nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać możliwości naszych głośników. Mogą one wręcz zaszkodzić jakości oglądanych programów, nie wspominając już o naszych stosunkach z sąsiadami.

 

SoundBar – godny zastępca zestawu kina domowego

 

Co zatem ma zrobić kinoman, który uwielbia oglądać filmy z doskonałej jakości dźwiękiem, ale któremu przestrzeń życiowa nie pozwala na zamontowanie wymarzonego zestawu? Właśnie z myślą o takich osobach powstały soundbary!

 

Soundbary to nowoczesne głośniki telewizyjne o niewielkich rozmiarach, które montuje się pod ekranem telewizora. Soundbarom często towarzyszą poprawiające jakość basów subwoofery, a czasami, jak na przykład w przypadku niektórych produktów marki Philips, tworzą komplet z kilkoma niewielkimi, dodatkowymi głośnikami, które można zamontować w celu uzyskania dźwięku o standardzie Dolby Surround.

 

Głównymi zaletami sounbarów są ich niewielkie rozmiary, łatwy montaż oraz rozwiązania konstrukcyjne. Dzięki nim do minimum ograniczono ilość mniej lub bardziej zbędnych kabli. Minusem jest oczywiście nieco gorszy niż w przypadku zestawów kina domowego dźwięk. Jednak na niewielkiej przestrzeni ta wada zaczyna być dyskusyjna, a wręcz przekształcać się w zaletę.

 

Jaki soundbar wybrać?

 

Tutaj zapewne nasuwa się pytanie, jaki soundbar wybrać? Oczywiście najlepiej sięgnąć po zestaw dopasowany do naszych potrzeb i metrażu, ale szukając idealnych głośników, warto rzucić okiem na ofertę wspomnianego wcześniej Philipsa.

 

SoundBar HTL3160B tego holenderskiego producenta to doskonały kompromis pomiędzy koniecznością zmieszczenia się z zestawem głośników na niewielkiej przestrzeni, a niechęcią do rezygnowania z jakości dźwięku na rzecz bardziej kompaktowych rozmiarów kina domowego. Philips, tworząc HTL3160B, postawił przede wszystkim na uzyskanie jak najlepszej jakości fonii. W tym celu opracował technologię Virtual Surround Sound. Zapewnia ona realistyczne wrażenia dźwiękowe w trakcie oglądania ulubionych filmów, oraz wyposażył swoje urządzenie w dekoder Dolby Digital, który zapewnia niemal perfekcyjne odczucie dźwięku przestrzennego.

 

Oczywiście to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania ten soundbar. Jednak taka dbałość o podstawowe zadanie głośnika, jakim jest emitowanie jak najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie zasługuje na uwagę. Więcej informacji na temat dodatkowych korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z soundbara HTL3160B oraz kompletną ofertę marki znajdziecie na stronie producenta Philips.pl.Soundbar za mniej niż 800 zł!

Czym zastąpić zestaw kina domowego?
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *