Wyróżnia się dwa rodzaje mikrodermabrazji: korundową i diamentową.

Dlaczego mikrodermabrazja jest tak skuteczna?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na złuszczaniu zewnętrznych warstw naskórka i stymulacji odnowy komórkowej. Na czym polega i z czego wynika tak duża jego popularność wśród kobiet na całym świecie?

Odmiany mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja występuje w dwóch podstawowych rodzajach: diamentowej i korundowej. Pierwsza z nich jest mniej inwazyjna, co czyni ją idealnym zabiegiem dla posiadaczek cery delikatnej ze skłonnością do podrażnień czy alergii. Druga natomiast stanowi gwarancję silniejszego złuszczania naskórka. Można ją wykonywać na praktycznie wszystkich rodzajach skóry, poza wrażliwą i naczyniową. Mikrodermabrazja korundowa jest zalecana w szczególności osobom borykającym się z rozszerzonymi porami oraz bliznami potrądzikowymi.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Z mikrodermabrazji warto skorzystać szczególnie wówczas, gdy mamy problemy z:

 • Zaskórnikami i rozszerzonymi porami
 • Suchą skórą
 • Bliznami potrądzikowymi, przerostowymi i zanikowymi
 • Przebarwieniami
 • Fotostarzeniem
 • Wiotką skórą
 • Zmarszczkami wokół oczu, ust oraz szyi
 • Rozstępami

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji nie jest zalecany w sytuacjach takich, jak:

 • Menstruacja
 • Ciąża
 • Uszkodzenie ciągłości skóry
 • Trądzik różowaty, ropowiczy lub krostkowy
 • Zakażenie wirusowe lub bakteryjne

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu mikrodermbrazji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedyne, o czym powinno się pamiętać to niekorzystanie na 5 dni przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym z szorstkich szczotek i gąbek do mycia twarzy, kremów i żeli peelingujących, elektrolizy, woskowania oraz chemicznych kremów do depilacji.

Mikrodermabrazja krok po kroku

Mikrodermabrazja rozpoczyna się od wykonania demakijażu, po którym osoba przeprowadzająca zabieg zaczyna przykładać do skóry głowicę, która jest stopniowo przesuwana po całej złuszczanej powierzchni. Posiada ona dwa otwory – przez jeden zasysana jest skóra, drugi natomiast odpowiada za wydostawanie się tlenu o właściwościach regenerujących. Podczas jednego zabiegu powierzchnia skóry jest ścierana od 5 do 15 razy. Na koniec, na twarz nakładana jest maska, a później krem.

Po mikrodermabrazji, przez około 7 dni należy unikać opalania się na słońcu i w solarium oraz kąpieli w basenie. Wskazane jest również stosowanie kremów z filtrami UV i picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Aby uzyskać pożądane efekty, należy przeprowadzić serię od 5 do 10 zabiegów w odstępach około 2-3 tygodni, a następnie co 3 miesiące wykonywać tzw. zabieg przypominający.

Urządzenie VisaCare pozwala na samodzielne wykonanie mikrodermabrazji w domowym zaciszu.

Mikrodermabrazję przeprowadzić można nie tylko w gabinecie kosmetycznym. Dzięki urządzeniom takim jak VisaCare z powodzeniem wykonamy go również w domowym zaciszu. Za sprawą zastosowanego tu systemu DualAction Air Lift możliwy jest masaż skóry i wspomaganie krążenia krwi przy jednoczesnym usuwaniu martwych komórek naskórka i wspomaganiu naturalnego procesu odnowy komórek. System AirLift odpowiedzialny jest natomiast za intensywne stymulowanie mikrocyrkulacji. Skóra jest lekko podnoszona i rozciągana, co sprawia, że możliwe jest masowanie jej głębszych warstw. Krążenie krwi ulega przyspieszeniu, dzięki czemu tlen oraz składniki odżywcze są przenoszone do powierzchni skóry, która to zostaje zrewitalizowana.

Po więcej informacji zapraszamy na Philips.pl.

Dlaczego mikrodermabrazja jest tak skuteczna?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *