Dlaczego potrzebujesz wieży Hi-Fi?

Niegdyś szczytem marzeń był odtwarzacz mp3, który dziś do dyspozycji ma każdy posiadacz telefonu komórkowego. Mogłoby się wydawać, że skoro muzykę, także z internetu, mamy w zasięgu ręki, bardziej zaawansowany sprzęt przestał być potrzebny. Nic bardziej mylnego.

Wyjątkowy dźwięk

Nawet najlepszy telefon komórkowy ze spersonalizowanym profilem odtwarzania dźwięku nigdy nie da takiej jakości jak wieża hi-fi. O jakości dźwięku decyduje nie tylko format, w jakim został on zapisany, ale także sposób jego odtwarzania. Wieża hi-fi ma większą moc i przede wszystkim lepszej jakości głośniki o szerszym zakresie odtwarzania dźwięków. To właśnie dzięki wieży możemy liczyć na idealne odwzorowanie dźwięku, możliwość słyszenia wszystkich instrumentów, precyzyjne dostrojenie wysokich i niskich tonów. Wbudowany korektor graficzny z predefiniowanymi ustawieniami pozwoli szybko i łatwo dopasować wysokie i niskie dźwięki do aktualnie słuchanej muzyki.

Możliwość odtwarzania z wielu nośników

Wieża Hi-Fi to nie tylko możliwość odtwarzania płyt CD. Jest to o tyle istotne, że płyty CD powoli wychodzą z użycia jako przestarzałe i charakteryzujące się niedużą pojemnością. Prawie każda wieża jest w stanie odtworzyć materiał zapisany na płycie DVD, po sparowaniu z telewizorem możemy nawet obejrzeć film. Jeśli mamy chęć, możemy sparować z wieżą smartfona i dzięki temu słuchać muzyki z telefonu w jakości, jaką oferują głośniki i ustawienia wieży. Możliwe jest także podłączenie pamięci masowej za pomocą portu USB. Ale to nadal nie wszystko. Niektóre wieże oferują także możliwość odtwarzania kaset magnetofonowych! Zapewne wiele osób ma jeszcze zachomikowane w domach kolekcje kaset i zastanawia się, co można z nimi zrobić, na czym można je odtworzyć. Dostępne na rynku wieże hi-fi bez trudu poradzą sobie z tym nośnikiem. Pojawiają się modele, które idą jeszcze dalej – odtwarzają nawet płyty winylowe! Wieża Hi-Fi to ogrom możliwości zamknięty w stosunkowo małej kubaturze.

Funkcje dodatkowe

Wieża hi-fi to coś więcej, niż odtwarzacz muzyki i obrazu. To także szereg dodatkowych opcji, które znacznie uprzyjemniają życie. Weźmy choćby wbudowany budzik. To my decydujemy, o której godzinie i jaka muzyka nas obudzi. Do wyboru mamy albo wybrany przez nas utwór muzyczny, albo ulubioną stację radiową, bowiem każda wieża hi-fi może się poszczycić wbudowanym radiem z możliwością zapamiętania średnio trzydziestu wcześniej zaprogramowanych kanałów radiowych. Odwrotną funkcją do budzika jest wyłączenie urządzenia po określonym czasie lub o konkretnej godzinie. Jest to funkcja przydatna szczególnie dla osób, które lubią usypiać przy ulubionej muzyce, ale dbają o stan swojego portfela i nie chcą, by ich urządzenie pracowało całą noc. Każda wieża może pochwalić się cyfrowym panelem sterowania i wyświetlaczem z zegarem. W większości urządzeń można zaprogramować kolejność odtwarzania utworów z płyty lub pamięci masowej.

Sterowanie

Nikt nie lubi wstawać co chwila, by przełączyć coś w wieży. Właśnie dlatego nowoczesne wieże, podobnie jak telewizory, sterowane są pilotem na podczerwień. Jeśli wykorzystujemy wieżę do odsłuchiwania muzyki z telefonu, wtedy to telefon decyduje o większości parametrów wieży. Taka opcja jest możliwa także po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, wtedy można sterować wieżą z poziomu smartfona nawet przy odsłuchiwaniu muzyki z płyty, bądź słuchaniu radia. Mimo zaawansowanych opcji wież hi-fi ich obsługa jest bardzo intuicyjna i nie wymaga długiego wgłębiania się w instrukcję.

Niewygórowana cena

Chociaż samo słowo „wieża” brzmi dość górnolotnie i podświadomie spodziewamy się, że ten luksus musi kosztować górę złota, prawda wygląda zupełnie inaczej. Niedużą wieżę z podstawowymi parametrami kupimy już za 600 zł. Jeśli zechcemy przeznaczyć 1000 zł, kupimy bardzo przyzwoity sprzęt. Za około 2000 zł można kupić sprzęt bardzo dobrej jakości, a za większą kwotę kupimy wieżę, która będzie służyła nie tylko w domu, ale i miejscach użyteczności publicznej. Nietrudno zauważyć, że za średniej jakości wieżę hi-fi zapłacimy tyle samo, lub nawet mniej, co za średniej klasy smartfona.

Więcej o wieżach hi-fi na www.philips.pl

laser-light-461515_640

Dlaczego potrzebujesz wieży Hi-Fi?
5 (100%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *