Dlaczego warto zaopatrzyć się w soundbar?

Obecnie na sklepowych półkach, zamiast zestawów kina domowego coraz częściej znaleźć można soundbary, czyli listwy dźwiękowe. Jak działają tego typu urządzenia i jakie są ich główne zalety? Odpowiedź – poniżej.

Rewolucyjne zmiany

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, telewizory zmieniły się z wielkich kineskopowych pudełek w płaskie panele gwarantujące jakość obrazu, o której jeszcze nie dawno nie marzyliśmy. Ta rewolucja w obrazie miała jednak sporą cenę – kineskopowe urządzenia były w stanie pomieścić w swoich obudowach niezwykle zaawansowane systemu dźwiękowe. Wraz z rozwojem technologii, stawały się one coraz cięższe – zaczęły pojawiać się plazmy, telewizory LCD i OLED-y. Tego typu urządzenia, pomimo sporego zaawansowania technologicznego, nie były w stanie zaspokoić oczekiwań osób, dla których to nie obraz, lecz dźwięk odgrywa kluczową rolę. W tak cienkich obudowach coraz trudniej było zmieścić wysokiej jakości systemy dźwiękowe co, jak można się z łatwością domyślić, odbiło się na ich jakości. W ten właśnie sposób zrodziła się potrzeba stworzenia sprzętu, który będzie w stanie zagwarantować doskonałe wrażenia nie tylko pod kątem wyświetlanego obrazu, lecz również emitowanego dźwięku.

Rozwiązanie? Soundbar!

Soundbar doskonale sprawdzi się w roli samodzielnego zestawu audio

Remedium na opisane powyżej problemy okazały się soundbary, które obecnie są tak zaawansowane, że wykorzystywać można je nie tylko w trakcie oglądania filmów czy kanałów telewizyjnych – doskonale sprawdzają się bowiem także w charakterze samodzielnych zestawów audio. Najważniejszą ich zaletą jest optymalne wypełnianie dźwiękiem pomieszczenia, w którym się znajdują. Przeważnie jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku głośników znajdujących się w obudowie telewizora. Soundbary przeważnie posiadają nie tylko wysokiej jakości głośniki, lecz niekiedy są w stanie współpracować z subwooferem i głośnikami satelitarnymi gwarantującymi dźwięk przestrzenny. Najwyższej jakości soundbary oferują łączność bezprzewodową z dodatkowymi głośnikami, co ma znaczący wpływ na komfort korzystania z tego typu sprzętu. Nie musimy tu obawiać się o konieczność łączenia systemu przy pomocy szeregu kabli. Co więcej zamontowanie urządzenia zajmuje znacznie krócej niż w przypadku standardowego zestawu audio.

Soundbar – nie tylko głośniki

Kluczową zaletą soundbarów jest ich konstrukcja. Nie są to tylko głośniki, lecz w pełni kompletne systemy audio. Zaawansowane modele, nie dość, że pasują kształtem do telewizora i są w stanie doskonale wkomponować się w domową przestrzeń, mogą stanowić świetną, a co więcej – mniejszą i łatwiejszą w instalacji alternatywę dla zaawansowanego zestawu audio. Chodzi tu zarówno o potrzebną przestrzeń, jak i połączenia, które w przypadku soundbarów mogą być bezprzewodowe. W zależności od naszych wymagań, zaopatrzyć możemy się tylko w niego. Gdy to nie okaże się wystarczające – dokupić subwoofer lub głośniki satelitarne.

Przestrzenny dźwięk

Jak wiadomo, kino domowe z prawdziwego zdarzenia nie mogłoby się obejść bez przestrzennego dźwięku. Trójwymiarowość soundbary zawdzięczają szeregowi pojedynczych głośników znajdujących się w ich obudowie. Może być ich nawet kilkanaście i rozlokowane są one na całej długości obudowy. Niekiedy umieszcza się je z boku, nachyla pod kątem do płaszczyzny montażu albo kieruje bezpośrednio do góry. Sprawia to, że bez wsparcia satelitów cieszyć możemy się najwyższą jakością dźwięku. Konstrukcja dostępnych obecnie na rynku soundbarów jest wspomagana przez technologie uprzestrzennia dźwięku takie, jak DTS:X, Auro 3D czy Dolby Atmos, które wykorzystywać mogą dodatkowe głośniki satelitarne.

Pełną gamę wysokiej jakości soundbarów znajdziemy na stronie: http://www.philips.pl/

Dlaczego warto zaopatrzyć się w soundbar?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *