kawalerka

Duża muzyka w małym mieszkaniu

Masz kawalerkę i ogarnia cię przerażenie na myśl o słuchaniu muzyki z laptopa, bo nic innego ci się nie zmieści? Nie jest tak źle. Nowoczesny sprzęt audio nie musi być duży, by zapewniał maksymalnie mocne doznania akustyczne. W małym mieszkaniu świetnie sprawdzi się mikrowieża.

Czy mikrowieża jest mikra?

Nie wiadomo dokładnie, skąd wzięła się nazwa „mikrowieża”. Można przypuszczać, że powstała ona wraz z odchudzeniem tradycyjnej wieży hi-fi o magnetofon i adapter. W pewnym momencie urządzenia te stały się zbędne, a ich usunięcie niejako automatycznie zmniejszyło jednostkę centralną mikrowieży. Nie znaczy to jednak, że taki sprzęt ma słabsze parametry niż jego prababka, wieża hi-fi. Wielkość urządzenia jest na tyle nieduża, że z łatwością znajdziemy dla niego miejsce nawet w małym mieszkaniu, a jednocześnie na tyle spora, by oferować nieco więcej funkcji niż np. tablet, który także odtwarza muzykę. Istotna jest wielkość głośników, które mogą stać zarówno na podłodze, jak i na komodzie, czy specjalnie dla nich zamontowanych półkach. Wysokość głośników na ogół nie przekracza trzydziestu centymetrów, a sama wieża, ma ich niewiele ponad dwadzieścia.

Co potrafi mikrowieża?

Dobrej jakości mikrowieża bez problemu zabierze nas do akustycznego raju. Idealne odwzorowanie dźwięku z płyt CD, DVD oraz nośników pamięci masowej to balsam na uszy każdego audiofila. To nie wszystko. Dzięki możliwości sparowania za pomocą modułu Bluetooth z mikrowieżą telefonu, tabletu, a nawet telewizora możemy słuchać muzyki, a nawet oglądać film korzystając z dobrodziejstw wysokiej klasy głośników. Możliwe jest także podłączenie zewnętrznej pamięci masowej przez złącze USB.

Radio w mikrowieży

Każda mikrowieża ma określoną ilość stacji radiowych, które można w niej zapisać. Oprócz tego można słuchać stacji wybieranych ręcznie. Wbudowana antena o mocy 75 omów pozwoli na swobodne skanowanie częstotliwości UKF. Ale to nie wszystko! Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć telefon lub tablet z mikrowieżą i słuchać radia internetowego w jakości znacznie przekraczającej to, co może nam zaproponować urządzenie multimedialne. Dzięki tej prostej sztuczce ilość stacji radiowych, jakich możemy słuchać na naszej mikrowieży, jest praktycznie nieograniczona.

Co kryją małe głośniki?

Głośnikom z mikrowieży daleko wielkością do głośników kina domowego. Jednak znakomicie radzą sobie z wypełnieniem dźwiękami niewielkiego mieszkania, a nawet ogrodu. System BassReflex to gwarancja wyrazistych i bogatych basów. Głęboki, idealnie odwzorowany dźwięk to niemalże wizytówka mikrowieży. Możliwość cyfrowej korekcji dźwięku pozwala na jeszcze lepsze ustawienie parametrów odtwarzania. Maksymalna moc wyjściowa urządzenia to 70W. Można ją wykorzystać np. podczas domowego party, o ile sąsiedzi nie zaprotestują. Taka moc zrobi naprawdę duży hałas!

Mała rzecz a cieszy

Mikrowieża, oprócz robienia tego, do czego została stworzona, czyli odtwarzania muzyki, ma w sobie także kilka pomniejszych, bardzo przydatnych funkcji. Najpowszechniejszą i najczęściej wykorzystywaną jest budzik. Koniec z zegarkiem na szafce nocnej. Budzik w mikrowieży o wyznaczonej godzinie uruchomi odtwarzanie ulubionej piosenki lub wybranej stacji radiowej. To my decydujemy, czy uruchomione zostanie radio, odtwarzacz płyt czy odtwarzanie muzyki z nośnika USB.

Mikrowieża ma też funkcję odwrotną – o ustalonej godzinie lub po upływie ustalonego czasu wstrzyma odtwarzanie muzyki. Jest to idealna opcja dla osób, które lubią zasypiać przy ulubionych dźwiękach, ale nie chcą, by urządzenie pracowało całą noc. Cyfrowy wyświetlacz z wbudowanym zegarem sprawi, że nigdy więcej nie sięgniemy po telefon, by sprawdzić która godzina. Wieża jest sterowana pilotem, można zmieniać stacje radiowe, decydować się na zmianę źródła dźwięku, dostrajać parametry odtwarzania do rodzaju muzyki, a wszystko to nie ruszając się z miejsca.

Więcej na www.philips.pl

mikrowieża

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *