Głośniki przenośne świetnie sprawdzają się w wielu sytuacjach!

Głośnik bezprzewodowy idealny na każdą okazję

Plątanina kabli w mieszkaniu nie tylko wygląda nieestetycznie, ale dodatkowo potrafi mocno utrudnić życie. Poza tym zwiększa ryzyko wypadku, a tym samym – utraty cennego sprzętu. Na szczęście bezprzewodowość jest ostatnio w modzie, a producenci podejmują coraz śmielsze i bardziej udane próby ułatwienia nam życia. Na rynku możemy obecnie kupić bezprzewodowy sprzęt AGD, taki jak odkurzacze, standardem są już bezprzewodowe klawiatury i myszki, rośnie popularność bezprzewodowych słuchawek, a ostatnio coraz więcej osób sięga również po bezprzewodowe głośniki.

 

Obecnie możemy kupić głośnik bezprzewodowy odpowiedni do laptopa czy tabletu, bezprzewodowy zestaw kina domowego czy, również bezprzewodowy, mini głośnik idealny do odtwarzania muzyki ze smartfonów. Według danych ze sprzedaży mobilni melomani najchętniej sięgają po te pierwsze, niewielkie głośniki typu 1.0, ale większe zestawy 2.0 i 2.1 (odpowiednio dwa głośniki i dwa głośniki plus subwoofer) plasują się zaraz za nimi.

 

Przenośne głośniki bezprzewodowe 1.0

 

Przyjrzyjmy się jednak tym najpopularniejszym, pojedynczym głośnikom, które bezapelacyjnie zdobyły serca wszystkich, którym nie wystarcza jakość muzyki pochodząca z głośników zamontowanych w urządzeniu. Tego rodzaju głośniki najczęściej łączą się z urządzeniem mobilnym przy pomocy technologii Bluetooth, a za ich czas pracy odpowiada zamontowany w nich akumulator, który można ładować w sposób tradycyjny, przez gniazdko, lub przy pomocy złącza USB. Oferta tego rodzaju głośników jest niezwykle bogata, bo niemal każda firma zajmująca się elektroniką posiada w niej swojego przedstawiciela. Duży wybór nie oznacza jednak łatwiejszej decyzji podczas zakupów.

 

Z jednej strony, oszczędzanie na głośniku bezprzewodowym może okazać się średnim pomysłem. W tym przypadku dźwięk oraz wytrzymałość baterii są wprost proporcjonalne do ceny produktu. Z drugiej jednak strony, płacenie kilkuset złotych za urządzenie tego typu również nie jest najlepszym pomysłem. Głośniki bezprzewodowe mają to do siebie, że doskonale sprawdzają się na wszelkiego rodzaju wyjazdach, treningach i wczasach pod namiotem, a, jak wszyscy wiemy, takie warunki raczej nie przedłużają żywotności sprzętu elektronicznego, który nienajlepiej znosi szeroko pojęte łono natury.

 

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

 

Dlatego najlepiej wybrać głośnik ze średniej półki cenowej. Takim urządzeniem jest na przykład przenośny głośnik bezprzewodowy BT50B marki Philips. Głośnik ma niewielkie rozmiary – spokojnie mieści się w dłoni, dzięki czemu można go wygodnie transportować. Transmisję muzyki zapewnia wspomniana już technologia Bluetooth, dzięki której BT50B bez problemu łączy się z niemal wszystkimi urządzeniami mobilnymi. Co rzadkie wśród głośników z tej półki cenowej, BT50B został wyposażony w dodatkową funkcję poprawiającą jakość odtwarzanej muzyki. Przenośny głośnik Philips posiada wbudowaną funkcję zapobieganiu obcinania długości pasma, która zapewnia czysty, wolny od zniekształceń dźwięk nawet podczas głośniejszego słuchania muzyki i zapobiega uszkodzeniom głośnika. Warto jednak mieć na uwadze, że skuteczność tej funkcji spada wraz ze spadkiem energii baterii.

No właśnie, bateria – za pracę głośnika odpowiedzialny jest akumulator, który po naładowaniu pozwala nam cieszyć się muzyką przez sześć godzin! Baterię możemy naładować przy pomocy kabla USB podłączanego do komputera, który producent dołącza do zestawu. Głośnik BT50B posiada również wejście audio, dzięki któremu dodatkowo może łączyć się z urządzeniami mobilnymi. Z pozoru nieistotnym, lecz bardzo miłym drobiazgiem jest bogata paleta kolorów, w której możemy kupić głośnik. Dzięki temu nasz przenośny zestaw muzyczny może być całkowicie spersonalizowany!

 

Jeżeli więc szukacie przenośnego, niezbyt drogiego głośnika dobrej jakości – sugerowana cena BT50B to niecałe 120 zł – propozycja Philipsa jest doskonałą opcją. Więcej informacji na temat samego sprzętu, jak i innych urządzeń producenta znajdziecie na stronie Philips.pl.Mały głośnik świetnie sprawdzi się na wyjeździe!

Głośnik bezprzewodowy idealny na każdą okazję
5 (100%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *