głośnik przenośny

Głośnik przenośny – dziel się muzyką gdziekolwiek jesteś

Słuchanie muzyki jest przyjemne tylko wtedy, gdy można to robić razem. Konieczność wkładania słuchawek w uszy i odizolowywania się od innych jest wygodna, ale nie należy do przyjemności. Niestety niewielkie głośniki wbudowane w smartfony nie są w stanie zapewnić idealnego odwzorowania dźwięku. Tu z pomocą przychodzi głośnik bezprzewodowy.

Nowoczesny kształt i wzornictwo

Sześcienne pudło z kółkiem z przodu to już przeżytek. Nowoczesny głośnik nie ma prawa tak wyglądać. Powodem jest nie tylko zmieniająca się moda i poszukiwanie nowych, ciekawych wizualnie rozwiązań. Największą wadą głośnika starego typu jest jego jednostronność. Taki głośnik bowiem kierował cały strumień dźwięku w jedną tylko stronę. Zapewne to było powodem ustawiania go w kącie lub przy ścianie. Nowoczesne głośniki potrafią kierować dźwięk na cztery strony świata. Zapewnia to okrągły kształt i równomierne rozłożenie membrany głośnika na całej jego powierzchni. Taki głośnik można postawić w centralnym punkcie pomieszczenia, a nawet zawiesić pod sufitem. Niebanalny kolor i kształt sprawią, że będzie on prawdziwą ozdobą domowej imprezy.

Praktyczny, bo bezprzewodowy

To, czego najbardziej nie lubimy w głośnikach starego typu, to konieczność podłączania ich do urządzenia za pomocą kabli i zapewnienie źródła zasilania. Nowoczesne głośniki bezprzewodowe wyróżniają się właśnie tym, że nie potrzebują jednego ani drugiego. Wbudowany akumulator zapewnia kilkanaście godzin ciągłej pracy, a moduł bluetooth pozwala na sparowanie głośnika z innym urządzeniem wyposażonym w bluetooth właśnie. Dzięki temu można w wygodny sposób słuchać muzyki z telefonu, tabletu czy komputera. Wystarczy połączyć ze sobą urządzenia i… w drogę. Krótka gruba tuba wciąż jeszcze nie kojarzy się z głośnikiem i mało kto potraktuje ją jako źródło dźwięku.

W domu i w plenerze

Lubimy słuchać muzyki i chętnie zabieramy ją ze sobą tam, gdzie akurat planujemy przebywać. W domu rzecz ma się w miarę prosto. Przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia, można po prostu wziąć głośnik ze sobą. Jest to o tyle dobre, że nie zawsze mamy możliwość głośnego słuchania muzyki tak, by nawet w najdalszych zakamarkach domu dźwięk był dobrze słyszalny. Mało kto mieszka sam i ma dobrze wygłuszone mieszkanie. Sąsiedzi zaś na ogół mało przychylnie patrzą na miłośników głośnej muzyki.

Jeśli wybieramy się na pieszą wycieczkę, to na ogół mamy przy sobie liczne towarzystwo. W takim wypadku przenośny głośnik będzie prawdziwym błogosławieństwem, pod warunkiem, że przebywamy w gronie osób lubiących tę samą muzykę. Wystarczy sparować go z telefonem i dać do niesienia osobie idącej w środku grupy.

Wodoodporny i wytrzymały

Dobry przenośny głośnik nie boi się wody. Zbudowany z materiałów odpornych na wilgoć nadaje się do używania w kuchni, łazience, a nawet w niewielkim deszczu. Ta właściwość tylko pozornie wydaje się kaprysem nowoczesnej technologii. Praktyka pokazuje, że często przemieszczając się z głośnikiem po domu, dotykamy go mokrymi rękami, zabieramy do zaparowanej łazienki. Gdy jesteśmy w plenerze, nigdy nie wiemy, czy nie spotka nas deszcz. O ile tradycyjne urządzenie uległoby awarii już po niewielkim kontakcie z wodą, przenośny głośnik jest na tyle odporny, że świetnie poradzi sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak nie należy traktować go jako urządzenie stuprocentowo wodoodporne. Topienie go w wannie, by sprawdzić, jak rozchodzi się dźwięk pod wodą, nie jest najlepszym pomysłem.

Słuchaj i mów

Bardzo przydatna i ciągle rzadko spotykana funkcja, to możliwość prowadzenia rozmów przez głośnik bezprzewodowy. Umożliwia to wbudowany mikrofon. Dzięki niemu można bez trudu prowadzić rozmowy telefoniczne lub korzystać z głośnika i mikrofonu podczas internetowych wideokonferencji. Głośnik ma możliwość sterowania rozmowami telefonicznymi. Nie oznacza to, że sam z siebie będzie dzwonił do naszych znajomych, ale że w momencie nadejścia połączenia telefonicznego sam automatycznie zatrzyma muzykę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy nie chcemy lub nie możemy przyznać się rozmówcy, gdzie aktualnie jesteśmy i co robimy. Taki przenośny zestaw głośnomówiący jest przydatny, gdy chcemy przeprowadzić rozmowę w większym gronie.

Więcej na temat głośników przenośnych można przeczytać na www.philips.pl

przenośny głośnik

Głośnik przenośny – dziel się muzyką gdziekolwiek jesteś
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *