głośniki

Głośniki bezprzewodowe – sprawdź, czym cię zaskoczą

O głośnikach na ogół nie myślimy, traktujemy je jak dodatek do właściwego sprzętu. Tymczasem nowoczesne głośniki same w sobie potrafią być właściwym sprzętem. Przekonaj się, czy naprawdę wiesz o nich wszystko.

Głośnik nie musi mieć kabla

Czasy, kiedy głośnik obowiązkowo musiał mieć przewód zasilający oraz przewód łączący głośnik z urządzeniem emitującym dźwięk nieodwołalnie minęły. Dziś głośnik to nie tylko wielkie pudło stojące w rogu pokoju. To także niewielki, kolorowy przedmiot, na pierwszy rzut oka w ogóle niewyglądający jak głośnik. Właściwie można zaryzykować, że na pierwszy rzut oka taki przedmiot nie przypomina niczego konkretnego. Bo czym może być różowa tuba wielkości piórnika szkolnego?

Głośnik przenośny

Tego typu głośnik możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Jest mały, lekki, poręczny, nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Można go sparować z telefonem lub tabletem za pośrednictwem modułu Bluetooth. Dzięki temu ulubionej muzyki można słuchać w niesamowitej jakości praktycznie wszędzie. Tego typu głośniki można zabrać na plażę, do lasu, na wycieczkę – wszędzie tam, gdzie znajduje się większa grupa ludzi chcących słuchać tej samej muzyki. Jednakże warto pamiętać, że używanie tego typu urządzeń np. w środkach komunikacji publicznej nie będzie mile widziane. Nie ma nic gorszego niż fana muzyki klasycznej uraczyć disco polo i odwrotnie.

Jeden czy dwa?

Wiadomo – lepiej mieć dwa głośniki i słuchać muzyki stereo, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jesteśmy w ruchu i np. musimy głośnik nieść, wtedy musi wystarczyć jeden. Jeśli głośnik bezprzewodowy ma być używany w domu, warto pokusić się o zestaw dwóch głośników. Jakość dźwięku będzie zdecydowanie lepsza. Dwa głośniki dobrze sprawdzą się także w samochodzie. Można się w nie zaopatrzyć, jeśli często podróżujemy i chcemy mieć w hotelu możliwość słuchania muzyki na czymś więcej niż głośniczek telefonu czy tabletu.

Głośnik to nie tylko… głośnik

To także ozdoba salonu, sypialni czy nawet kuchni. Dobrany kolorystycznie do pomieszczenia, w którym będzie najczęściej używany, intryguje unikatowym kształtem i tajemniczością. Nowoczesne głośniki rzadko kiedy mają kształt pudełka z kółkiem na środku. Dziś przyjmują najróżniejsze formy i kolory. Mamy głośniki okrągłe, podłużne, owalne, prostokątne, o nieregularnych kształtach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Niektóre głośniki mają doczepione smycze. Można je nosić w ręce lub przytwierdzić np. do plecaka.

Jak to działa?

Głośniki parowane są z urządzeniem za pomocą modułu Bluetooth. Dzięki tej bezprzewodowej technologii źródło dźwięku i głośnik nie muszą być w bezpośredniej bliskości. Możesz oddalić się nawet 30 metrów od źródła dźwięku, a głośnik nadal będzie działał! Jednak to nie wszystko, wydajny akumulator pozwala na 10 godzin słuchania muzyki. W normalnych warunkach ładowanie głośnika może trwać całą noc, ale opcja szybkiego ładowania pozwala trzykrotnie skrócić ten czas. Dobry głośnik bezprzewodowy jest odporny na wstrząsy, wodę i pył. Można go używać, w deszczu, kurzu, podczas biegu, czy jazdy rowerem. Jeśli głośnik posiada wbudowany mikrofon, można go wykorzystać jako zestaw głośnomówiący zintegrowany z telefonem.

A co to tak ładnie gra?

Malkontenci powiedzą, że słuchawki też mają głośniki. Co z tego, że mniejsze, skoro wkłada się je w ucho i w efekcie poziom głośności jest porównywalny? Teoretycznie jest to prawda, ale tylko teoretycznie. W praktyce głośniczki w słuchawkach nie mają tak dużej mocy, jak głośniki bezprzewodowe, omija nas efekt przestrzennego dźwięku a natężenie i głębia basów w słuchawkach nigdy nie będą tak efektowne, jak w głośnikach. Również doskonałe odwzorowanie dźwięku, jego krystaliczna czystość i słyszalność poszczególnych instrumentów to cechy głośnika, nie słuchawek. Niektórymi głośnikami można sterować za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji i dzięki temu dostosowywać parametry dźwięku do własnych upodobań.

Więcej na temat głośników na www.philips.pl

głośnik bluetooth

Głośniki bezprzewodowe – sprawdź, czym cię zaskoczą
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *