Najlepszy sok to taki, który wyciśniemy sami

Jaką sokowirówkę kupić? Porównanie najlepszych modeli

Sok zrobiony samodzielnie jest o wiele smaczniejszy i przede wszystkim zdrowszy od tego zakupionego w sklepie, dlatego warto zaopatrzyć się w sokowirówkę. Sok, jaki z niej otrzymujemy, jest klarowny, nie posiada pestek ani innych części owoców. Na rynku dostępne są różne modele sokowirówek. Decydując się na zakup, trzeba więc dokładnie prześledzić wszystkie parametry takiego sprzętu.

W tym przypadku najważniejszymi parametrami są:

  1. moc urządzenia – im większa, tym lepiej
  2. napęd
  3. wielkość pojemnika na pestki i części owoców, która waha się od 0,5 do 3,5 litrów. Jeżeli będzie większy, to jednorazowo będzie można wycisnąć więcej soku.

Dodatkowym plusem jest na pewno wyjmowany pojemnik – w ten sposób łatwiej się go czyści, oraz wielkość otworu i rodzaj sita. Tańsze modele mają sita niskiej jakości, przez co sokowirówka szybciej się zapycha i psuje. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i udogodnienia, takie jak opcja samooczyszczenia.

Sokowirówki Philips

Sokowirówki Philips cieszą się bardzo dobrą opinią. Przemawia za tym wysoka jakość i zaawansowana technologia.Każdy powinien mieć w domu sokowirówkę W ofercie firmy jest wiele modeli, dzięki temu każdy znajdzie ten dostosowany do jego potrzeb. Znajdziemy tu mniejsze sokowirówki o mocy 500 W i pojemniku 1,5 l, ale również takie o mocy 700-1000 W i pojemniku liczącym 2-2,5 l.
Dodatkowym plusem jest innowacyjna technologia QuickClean, która sprawia, że te sokowirówki możemy wyczyścić w szybki i prosty sposób – wystarczy je opłukać, ponieważ funkcja wstępnego czyszczenia usuwa większość zabrudzeń. Dzięki gładkiej powierzchni wypolerowanego sitka pochodzące ze składników włókna można usunąć zwykłą kuchenną szczotką. Każdy z modeli ma wbudowany pojemnik na miąższ, co jest ogromnym ułatwieniem oraz duży otwór, co pozwala na wrzucanie owoców w całości. Posiadają również blokadę kapania, która zapobiega wyciekaniu soku z sokowirówki. Każdy z tych sprzętów można włożyć do zmywarki.

Cena: od 300 do 650 zł. Więcej informacji na: http://www.philips.pl/c-m-ho/juicer

Sokowirówki Zelmer

Firma Zelmer również ma szeroki wybór sokowirówek. Najmniejsze z nich to modele o mocy 800 W, największe zaś posiadają moc 3000 W. Posiadają zazwyczaj 2 lub 3 prędkości obrotowe, a wielkość pojemnika waha się od 1,5 do 3,5 litrów. Duży otwór umożliwia wkładanie całych owoców. Modele o mniejszej mocy charakteryzuje kompaktowy rozmiar. Te o większej mocy posiadają dodatkowe możliwości, takie jak zastosowanie kubka miksującego i młynka udarowego. Dodatkowo wiele z nich posiada dwie wersje kolorystyczne.

Cena: od 150 do 350 zł

Sokowirówki Tefal

Dużą popularnością cieszą się również sokowirówki Tefal. Znajdziemy tu bardziej „kieszonkowe” modele o mocy od 200 do 700 W i pojemności zbiornika od 0,5 do 3 litrów. Kompaktowe, łatwe w użyciu, posiadają szerokie otwory na owoce i zabezpieczenia przed kapaniem, co ułatwia użytkowanie. Można je myć w zmywarce.

Cena: od 150 do 700 zł

Sokowirówki Panasonic

Choć firma Panasonic głównie kojarzy się z telewizorami i sprzętem muzycznym, ma w swojej ofercie również sprzęty kuchenne, w tym sokowirówki. Czym się wyróżniają? Na pewno nowoczesnym designem. Ponadto wielkość pojemnika to 1,5-2 litry, precyzyjne, wytrzymałe i w pełni metalowe sito z ostrzami oraz dziubek obracany pod kątem 120 stopni. Na stronie producenta nie znajdziemy niestety informacji o mocy tych urządzeń, co jak już wiemy, ma ogromne znaczenie.

Cena: ok. 600 zł

Przy wyborze sokowirówki warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością i odpowiednimi parametrami. W powyższym porównaniu sokowirówek najlepiej wypadły urządzenia firmy Philips i Zelmer, choć trzeba przyznać, że technologia QuickClean i duży wybór modeli – dostosowany do potrzeb – zdecydowanie przechyla szalę na korzyść tej pierwszej.

 

Jaką sokowirówkę kupić? Porównanie najlepszych modeli
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *