nawilżacz powietrza

Na jaki rodzaj nawilżacza powietrza warto się zdecydować?

W zależności od rodzaju technologii, jaka została zastosowana w danym urządzeniu, nawilżacze powietrza podzielić można na trzy główne rodzaje: ultradźwiękowe, ewaporacyjne oraz parowe. Wybierając tego typu urządzenie, pod uwagę należy brać czynniki takie, jak jakość wody, którą dysponujemy, wielkość pomieszczenia, w którym planujemy go używać oraz zużycie energii.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Są to najpopularniejsze na rynku urządzenia. Działają one na zasadzie mechanicznego rozbijania wody za pomocą ultradźwięków na drobne cząsteczki pary, które widoczne są jako biała mgiełka. Sterowanie tego typu urządzeniem może być mechaniczne lub elektroniczne. Niektóre modele nawilżaczy powietrza ultradźwiękowych posiadają możliwość ustawienie optymalnego poziomu wilgotności powietrza, jaki ma być utrzymywany. Co więcej, część z nich wyposażona jest także w funkcję jego oczyszczania. Urządzenia tego typu są ciche, dzięki czemu stosować można je w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci. Warto jednak także pamiętać, że nie należy stosować w nich twardej wody – wówczas na meblach pojawić może się osad z kamienia. Nawilżacze ultradźwiękowe pozwalają na nawilżenie powietrza w pomieszczeniach do sześćdziesięciu metrów kwadratowych.

Nawilżacze ewaporacyjne

Ich sposób działania opiera się o naturalne odparowywanie wody ze specjalnego wkładu nawilżającego. Woda ze zbiornika podawana lub zaciągana jest tu przez wkład nawilżający, a znajdujący się w urządzeniu wentylator przetłacza powietrze przez wilgotne powierzchnie powodując odparowanie wody. Para wodna wytwarzana przez tego typu urządzenia jest niewidoczna. W nawilżaczach ewaporacyjnych stosowana może być zarówno twarda woda, jak i olejki aromatyczne. Ze względu na prostą budowę (nie posiadają one wyświetlacza ani elektroniki sterującej), są one bardzo łatwe w obsłudze.

Nawilżacze parowe

Jako, że są one niezwykle higieniczne, idealnie nadawać będą się dla osób wrażliwych oraz dzieci. Sposób działania tego typu urządzenia jest bardzo prosty i bazuje na gotowaniu wody, na skutek czego dochodzi do wytwarzania pary wodnej. Jako, że woda poddawana jest tu działaniu wysokiej temperatury, pozbawiona jest ona wszelkiego rodzaju bakterii oraz drobnoustrojów, lecz jest ona także ciepła, co przyczynia się do wzrostu temperatury w pomieszczeniu.

Więcej akcesoriów do pokoju dziecka znajdziecie w sklepie internetowym dzidziszop.pl.

Na jaki rodzaj nawilżacza powietrza warto się zdecydować?
5 (100%) 2 vote[s]

1 thought on “Na jaki rodzaj nawilżacza powietrza warto się zdecydować?”

  1. Zima bez nawilżacza parowego od razu kończy się katarem, kaszlem i chorobą. Centralne ogrzewanie tak wysusza powietrze, że nie ma czym oddychać. Z drugiej strony temperatura za oknem nie zachęca do nadmiernego wietrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *