głośne soundbary

Jakość za rozsądną cenę – testujemy trzy niedrogie i wydajne soundbary

Jakość musi kosztować – z takimi opiniami możemy spotkać się niezwykle często, jednak nie mają one wiele wspólnego z prawdą. Przedstawiamy trzy tanie i wydajne soundbary, dzięki którym można znacząco poprawić komfort oglądania telewizji i słuchania muzyki w domu. Jakość sali kinowej, teatralnej, operowej za kilkaset złotych? Tak, to możliwe! My już wybraliśmy.

Soundbar LG SH2

Stworzony z myślą o użytkownikach ceniących sobie prostotę połączoną z przestrzenną jakością dźwięku. Dzięki soundbarowi oglądanie telewizji staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne. Szczególnie cieszy wysoka jakość dźwięku przy transmisjach na żywo. Dzięki modułowi Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z urządzeń mobilnych. Można bez problemu słuchać muzyki z telefonu, tabletu czy laptopa, nie kalecząc uszu słabą jakością. Automatyczne strojenie dźwięku zapewnia najwyższą jakość zarówno przy słuchaniu muzyki, jak i oglądaniu filmów lub programów publicystycznych. Całkowita moc soundbara to 100W. Soundbar wykorzystuje dekoder dźwięku Dolby Digital. Niewielki pobór mocy, bo zaledwie 25W praktycznie nie ma odzwierciedlenia w wysokości rachunków za prąd. Sterowanie soundbarem odbywa się za pomocą pilota zasilanego bateriami. Elegancki, czarny kolor będzie świetnie pasował do każdego wnętrza. Niestety ten soundbar nie posiada złącz HDMI i USB.

Cena: 599zł.

Soundbar Samsung HW-J355

Koreańska firma i tym razem stawia na wysoką jakość w rozsądnej cenie. Soundbar firmy Samsung dedykowany jest telewizorom tej samej firmy, ale bez problemu można go sparować z urządzeniami produkowanymi przez konkurencję. Podłączenie do telewizora jest możliwe dzięki modułowi Bluetooth oraz wejściu Audio. Urządzenie zapewnia trójwymiarową jakość dźwięku wydobywającego się z telewizora niezależnie od aktualnie nadawanego programu. Zarówno muzyka, jak i dialogi będą brzmiały jak na żywo. Moduł USB pozwala na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z zewnętrznych nośników pamięci. Odtwarzane formaty to: mp3, wma, wav, ogg, acc. Moduł Bluetooth pozwala na sparowanie z soundbarem dowolnego urządzenia multimedialnego i słuchanie muzyki w jakości sal koncertowych. Całkowita moc urządzenia to 120W. Pobór mocy to zaledwie 30W, ilość praktycznie nieodczuwalna w domowym budżecie. Istnieje także możliwość montażu urządzenia na ścianie.

Cena: 549zł

Soundbar Philips HTL2183B/12

Holenderska firma postawiła na wysoką jakość i dużą moc zamkniętą w małych głośnikach. Całkowita moc, jaką mają soundbary Philips to 119W, ale moc całkowita RMS przy THD 10% to aż 150W. Przy tym wszystkim urządzenie zużywa tylko 30W prądu, wartość całkowicie pomijalną w domowych rachunkach. Możliwość montażu na ścianie to oszczędność miejsca i wygoda. Wygodne jest również parowanie wszelkich urządzeń z soundbarem za pomocą modułu Bluetooth. Telewizor, telefon, tablet, laptop, a nawet komputer stacjonarny można połączyć z soundbarem bezprzewodowo za pomocą wspomnianej wcześniej technologii lub przewodowo, za pomocą wyjścia audio oraz HDMI. Soundbar jest przystosowany do pracy z urządzeniami Apple. Gniazdo USB pozwala na słuchanie muzyki z zewnętrznych nośników dźwięku. Nowatorskie funkcje poprawy dźwięku, w szczególności Virtual Surround Sound dają jeszcze większe wrażenie czystego i przestrzennego dźwięku, niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki czy oglądanego programu. Urządzenie wykorzystuje dwa dekodery dźwięku Dolby Digital i Dolby Pro Logic II. Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota.

Cena: 770zł

Widać wyraźnie, że przy niewielkiej różnicy cenowej to soundbar firmy Philips ma najwięcej do zaoferowania. Jako jedyny może pochwalić się jednocześnie gniazdem HDMI i USB. Również jako jedyny wykorzystuje dwa dekodery dźwięku. Jest to o tyle istotne, że soundbar i urządzenie z nim sparowane muszą korzystać z tego samego kodowania – tym wypadku jest większa szansa na udane połączenie ze sobą różnych urządzeń. Soundbar Philips jako jedyny z tej trójki jest też przystosowany do współpracy z iPhonami oraz iPadami.

Więcej na www.philips.pl

tanie i wydajne soundbary

Jakość za rozsądną cenę – testujemy trzy niedrogie i wydajne soundbary
4 (80%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *