Dobre głośniki to podstawa

Kupujemy głośniki – jaki model wybrać?

Dzisiaj coraz więcej osób, słuchając muzyki czy oglądając filmy, stawia na jakość dźwięku.  Od tego zależy w dużej mierze odbiór danego medium. Dlatego dobry sprzęt to podstawa. Na szczęście dzisiaj mamy bardzo duży wybór głośników, każdy znajdzie coś dla siebie. Ale pytanie jest jedno – czym się kierować przy ich zakupie? Jakie modele są obecnie na topie? Sprawdźcie sami.

Podstawowe parametry

Kupując jakikolwiek sprzęt elektroniczny, zawsze musimy zwracać uwagę na jego parametry. To od nich bowiem soundbarzależy jego jakość. Można wydać fortunę na sprzęt, ale nic to nie da, jeśli nie będzie spełniał podstawowych wymogów. W przypadku głośników, koniecznie należy zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  1. Rodzaj głośników – to, jakie głośniki wybierzemy, zależy najbardziej od tego, w jaki sposób będziemy z nich korzystać. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości kinie domowym, warto wybrać większy zestaw głośników lub soundbary. Jeżeli poszukujemy dobrego sprzętu do słuchania muzyki, wówczas warto zdecydować się na zestawy Hi-Fi. Jeśli chcemy postawić na mobilność, wówczas pomyślmy nad modelami typu Bluetooth.
  2. Sposób wykonania – wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie ma to, z jakiego materiału wykonane są głośniki. Jeśli chodzi o obudowę, najlepsze są te drewniane. Poza tym bardzo ważna jest również membrana – najlepsze głośniki to te z polimerową lub tytanową membraną. Najtańsza i najbardziej powszechna jest membrana celulozowa.
  3. Efektywność – choć wielu osobom może wydać się to dziwne, to jednak głośniki oceniane są właśnie przez pryzmat tego parametru. Wyrażany on jest w dB i tak naprawdę oznacza głośność. Im wyższa, tym lepiej.
  4. Częstotliwość przenoszenia dźwięków – jest to ten sam parametr, jak w przypadku słuchawek. Jak widać jest on bardzo ważny i ma ogromny wpływ na jakość dźwięku. Najlepsze to takie, które nazywane jest pasmem akustycznym o przedziale od 20 do 2000 Hz.
  5. Moc – to kolejny wyznacznik. W przypadku głośników jest to moc znamionowa i wyrażana jest w mocy elektrycznej. Istnieje jeszcze pojęcie mocy akustycznej, która jest dużo wyższym parametrem.

Jakie modele są najlepsze?

Dobre głośniki powinny nam służyć wiele lat i potraktujmy je jako inwestycję. Nie warto kupować najtańszych głośników firm, o których wcześniej nie słyszeliśmy. W tym wypadku dobrze jest postawić również na markę. Jeśli chodzi o głośniki, to my wybieralibyśmy pomiędzy trzema firmami.

Głośniki Philips – Philips już od wielu lat cieszy się nieskazitelną opinią, jeśli chodzi o sprzęty elektroniczne. Firma ta ma w swojej ofercie duży wybór różnych modeli głośników – od tych najmniejszych, bezprzewodowych, typu Bluetooth – w cenie 140 zł, przez głośniki bezprzewodowe SoundRing i SoundSphere, aż po całe zestawy, jak np. Streamium zestaw Hi-Fi z Wi-Fi czy Streamium bezprzewodowe centrum muzyczne i stacja. Każdy z nich ma naprawdę dobre parametry, wysoką jakość oraz zaawansowaną technologię. Do tego, co ważne, są naprawdę ładne. Cena też jest rozsądna. Przenośne głośniki typu Bluetooth można już kupić za 140 zł.

Głośniki JBL – firma ta już któryś raz pojawia się przy okazji zestawień najlepszych sprzętów muzycznych, a to dlatego, że to, co wychodzi z „linii produkcyjnej” jest naprawdę dobre i może nam służyć wiele lat.  Firm ma w swojej ofercie również głośniki bezprzewodowe oraz klasyczne, domowe. Na którykolwiek się zdecydujemy, każdy z nich będzie stanowił dobry wybór. Minusem jest cena tego sprzętu. Najprostszy głośnik bezprzewodowy to koszt rzędu 300 zł.

Głośniki Sony – mówiąc o sprzęcie muzycznym nie można nie wspomnieć również o szeroko dostępnych produktach marki Sony. W przypadku głośników, podobnie jak inne firmy, ma dość duży wybór różnych modeli, w różnych kształtach i kolorach. Ich wadą jest natomiast nieszczególny design. Ceny zaczynają się od 200 zł.

W tym zestawieniu bez wątpienia wygrywa firma Philips, ze względu na szeroką ofertę i dobre ceny. Warto bliżej zapoznać się z ofertą tej firmy, wchodząc na stronę http://www.philips.pl/

 

 

 

 

Kupujemy głośniki – jaki model wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *