Kupujemy mikrowieżę – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Ostatnio przedstawialiśmy pomysły na idealne prezenty, wśród których prym wiódł dobrej jakości sprzęt muzyczny. Dzisiaj powiemy kilka słów na temat tego, czym się kierować przy zakupie mikrowieży, bo jak się okazuje, to sprawia nam największe problemy.

Mikrowieża, miniwieża – różnice i podobieństwa

Wiele osób zachodzi w głowę, zastanawiając się, czym tak naprawdę różnią się od siebie miniwieża i mikrowieża. Mikrowieże mają często bardziej nowoczesny wygląd i coraz częściej stają się bardziej poręczne, przenośne. Jeśli chodzi zaś o parametry, to tak naprawdę różnicy większej nie ma. Jakie są ich zalety? Najważniejszym jest ich uniwersalność. Dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się wszędzie. Składają się z jednostki głównej oraz dwóch kolumn głośnikowych. Rozmiar nie ma wpływu na ich jakość – dźwięk, jaki się z nich wydobywa jest naprawdę świetnej jakości.

Jakie parametry są najważniejsze?

W przypadku tego typu sprzętu najważniejsze jest to, co ma nam do zaoferowania. Głośniki odgrywają bardzo Philips_sprzęt muzycznyważną rolę, dlatego zwróćmy uwagę na ich moc – im większa, tym lepszej jakości dźwięk będzie się z nich wydobywał. Kolumny są dwie, ale mogą składać się z kilku głośników, a to również wpływa na jakość. Kupując taki sprzęt, zwróćmy też uwagę na to, z czego te głośniki są wykonane. Bardzo często dwa na pozór takie same modele różnią się znacznie ceną – ta różnica najczęściej dotyczy właśnie tego elementu. To samo dotyczy kolumn – najlepsze są te drewniane. Pamiętajmy o tym, że taki sprzęt ma nam służyć kilka lat. Czasem na wstępie jest lepiej dopłacić, aniżeli zmieniać go za krótki czas.
Poza tym różnice w cenie odzwierciedlają ilość opcji.  Standardem są odtwarzacze CD i MP3, ale niektóre modele mają nawet odtwarzacz DVD – dzięki temu, po podłączeniu takiej wieży do telewizora, można odtwarzać filmy w naprawdę dobrej jakości.  Ponadto mikrowieże mogą posiadać:

  • Radio – każda wieża i miniwieża je ma, ale różnice są w liczbie zaprogramowanych stacji radiowych, czyli pamięci cyfrowej
  • Dysk twardy – trzeba przyznać, że jest naprawdę przydatny – Pozwala przechowywać i odtwarzać do czterdziestu tysięcy utworów muzycznych

Na cenę takiego sprzętu ma wpływ również to, czy posiada Bluetootha, stację dokującą iPoda czy gniazda kart pamięci SD.

Wygoda użytkowania

To, o czym najczęściej zapominamy lub po prostu nie zwracamy uwagi, to kwestie dotyczące użytkowania. Bardzo pomocny jest wyświetlacz LED, nie bez znaczenia pozostaje również sposób wkładania płyty do odtwarzacz – powinniśmy mieć jak najlepszy dostęp do sprzętu. Bardzo przydatna jest też opcja automatycznego wyłączania.

Na dobrym sprzęcie muzycznym nie powinniśmy oszczędzać. Dobrze jest zapoznać się z ofertą najlepszych producentów, takich jak dobrze wszystkim znana firma Philips. Jej sprzęt cod lat cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników.

Kupujemy mikrowieżę – na jakie parametry zwrócić uwagę?
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *