Depilator, depilacja

Skuteczne metody depilacji. Jaki depilator wybrać?

Im bliżej sezonu plażowego, tym częściej zastanawiamy się, na jaki rodzaj depilacji postawić. Najlepiej na taki, który pozwala dłużej cieszyć się gładką skórą, prawda? Dobrą wiadomością jest fakt, że obecnie większość rodzajów zabiegów wykonamy samodzielnie w domu.

Klasyczny depilator

To urządzenie łapie i wyrywa niechciane włoski wraz z cebulkami. Metoda niestety bolesna, choć dosyć skuteczna w porównaniu do golenia – z każdym użyciem włoski odrastają bowiem coraz słabsze. Efekt gładkości powinien utrzymywać się średnio przez dwa tygodnie.

Zabiegi można sobie znacznie ułatwić, wybierając odpowiedni model depilatora, a różnorodności na rynku nie brakuje. Ze względu na rodzaj głowicy, do wyboru mamy depilatory pęsetowe oraz dyskowe. Dyski pozwalają dokonać depilacji szybciej i dokładniej, ponieważ chwytają więcej włosków naraz niż pęsety.

Aby ułatwić sobie dostęp do niesfornych, wyrastających pod różnym kątem włosków, warto postawić na ruchomą głowicę.

Ból towarzyszący zabiegowi pozwolą uśmierzyć bardziej zaawansowane modele, wyposażone między innymi w nakładki chłodzące lub masujące. Niestety, tradycyjna depilacja nadal może okazać się metodą zbyt radykalną dla osób bardzo wyczulonych na ból oraz powodować wrastanie włosków w skórę.

Depilator, depilacja

Profesjonalny zabieg w domu

Depilacja laserem polega na niszczeniu macierzy włosa za pomocą ciepła pochodzącego z wiązki światła, która przenika do cebulki i łączy się z melaniną. Im ciemniejsze włosy, tym łatwiej i szybciej je tą metodą usunąć – na zawsze.

Metoda ta była jeszcze niedawno dostępna tylko w gabinetach kosmetycznych lub centrach medycyny estetycznej. Do osiągnięcia pożądanego efektu wymagała przynajmniej kilku kosztownych wizyt. Na szczęście depilatory laserowe znacznie zmniejszyły swoje rozmiary, dzięki czemu stały się dostępne także do użytku domowego. Chociaż są droższe od tradycyjnych odpowiedników, są też skuteczniejsze i przyjemniejsze w obsłudze. Przede wszystkim, nie powodują takiego uczucia bólu i są nieszkodliwe dla skóry.

Należy jednak pamiętać o wykonaniu zabiegów jeszcze przed sezonem letnim, ponieważ miejsc poddanych sesji nie wolno przez jakiś czas wystawiać na działanie promieni słonecznych! Jako, że jeden raz nie wystarczy do osiągnięcia pełnych efektów, depilację warto zacząć z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

A może jednak wosk?

Prawidłowo wykonana depilacja woskiem przynosi podobne efekty oraz skutki, co tradycyjny depilator, a do tego jest niezwykle szybką metodą. Sposób wykonania zabiegu jest jednak istotny, ponieważ nieumiejętne odrywanie wosku może silnie podrażnić skórę. Regularne stosowanie sprawia, że włoski są coraz słabsze a skóra pozostaje gładka przez około trzy tygodnie. Nie ma jednak co ukrywać, że jest to opcja dla tych, co potrafią mocno zacisnąć zęby.

Skuteczne metody depilacji. Jaki depilator wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *