miniwieża

Miniwieża do 1000 zł – poznaj trzech wiodących producentów

Mała, kompaktowa i wydajna. Taka właśnie ma być miniwieża Hi-Fi. Specjalnie dla Was porównujemy trzy modele topowych producentów. My już mamy faworytkę w segmencie do 1000zł.

Philips DCD/3020/58

Stosunkowo niewielkie urządzenie, kryje w sobie wiele przydatnych funkcji. Hitem jest kompatybilność z urządzeniami firmy Apple. Dzięki podstawce dokującej można podłączyć iPhone lub iPad bezpośrednio do wieży Philips i dzięki temu odtwarzać muzykę w wyjątkowej jakości dźwięku. Oprócz tego miniwieża Philips obsługuje wszystkie rodzaje płyt CD i CD-RW oraz DVD. Wystarczy sparować urządzenie z telewizorem, by móc oglądać ulubione filmy i programy. Dzięki złączu USB można odtwarzać pliki w formacie mp3 i WMA. W ten sposób można podłączyć nie tylko urządzenie pamięci masowej, ale także smartfon lub tablet. Zastosowana w głośnikach technologia wOOx pozwala na uzyskanie niezwykle głębokich basów oraz doskonałego dźwięku. O jego czystość dba cyfrowy korektor dźwięku. Za jakość odpowiada z kolei system Dolby Digital. W miniwieżę wbudowane jest radio – można w nim zaprogramować 20 stacji. Miniwieża posiada także funkcję budzenia i zasypiania – można ustawić dowolny czas, po którym muzyka się wyłączy, oraz godzinę, o której ma się rozpocząć odtwarzanie. Urządzenie wyposażone jest w standardowe wejścia i wyjścia audio i video, cyfrowy wyświetlacz oraz pilota zdalnego sterowania.

Cena: 719zł

Sony CMT-SBT40D

Odtwarzacz CD/DVD odtwarzający wszystkie rodzaje płyt w tych formatach. Z płyt CD/DVD można słuchać muzyki w formatach audio, mp3 i WMA. Po podłączeniu do telewizora możliwe jest odtwarzanie filmów. Dzięki modułowi Bluetooth możliwe jest parowanie z miniwieżą innych urządzeń: telefonów, tabletów, telewizorów. Pozwala to na wykorzystanie możliwości miniwieży przy odtwarzaniu muzyki z urządzeń o małej mocy. Istnieje także możliwość podłączenia urządzeń pamięci masowej za pomocą złącza USB i odtwarzanie muzyki bezpośrednio z tych urządzeń. Wbudowane radio pozwala na zaprogramowanie 30 stacji. Miniwieża posiada wbudowany zegar z funkcją budzika oraz zasypiania. Dzięki temu możemy słuchać ulubionej muzyki, gdy zasypiamy oraz budzić się przy jej dźwiękach. Dynamiczne wzmocnienie basów pozwala cieszyć się wyjątkowej jakości dźwiękiem. Korektor dźwięku pozwala dopasować parametry odtwarzania do własnych preferencji oraz do słuchanego gatunku muzyki. Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota.

Cena: 699zł

Pioneer X-CM52BT-K

Urządzenie dedykowane jest odtwarzaniu płyt CD i DVD, bez problemu odtwarza więc większość dostępnych na rynku płyt. Za pomocą zestawu można słuchać muzyki, do oglądania filmów niezbędne jest podłączenie miniwieży do telewizora. Miniwieżę można sparować z telewizorem, a także z tabletem lub telefonem za pomocą modułu Bluetooth. Możliwe jest również podłączenie telewizora w tradycyjny sposób. Dzięki wejściu USB można odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzeń pamięci masowej, a także z telefonów i tabletów. Cyfrowy korektor dźwięku ułatwia ustawienie parametrów słuchania muzyki i dostosowania jej do swoich potrzeb. Wbudowany budzik pozwala na budzenie się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dzięki timerowi możliwe jest ustawienie czasu, po którym urządzenie wyłączy się. Dzięki temu można także zasypiać przy muzyce. Wbudowane radio pozwala zaprogramować aż 45 kanałów. Miniwieża nie posiada niestety systemu dźwięku przestrzennego. Jest kompatybilna z urządzeniami firmy Apple. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

Cena: 879 zł

Chociaż pozornie wszystkie urządzenia wydają się podobne do siebie, na szczególną uwagę zasługuje miniwieża Philips. System dźwięku wOOx bije na głowę konkurencję. Jeśli dodamy do tego Dolby Digital oraz podstawkę dokującą dla urządzeń Apple (podczas używania urządzenie jest ładowane), te pozornie drobne różnice dadzą w efekcie dużo wyższą jakość miniwieży na tle konkurencji.

Więcej o miniwieżach można przeczytać na www.philips.pl

mini wieża

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *