wieża na kasety

Miniwieża w domu – jakość, dźwięk i kasety audio

Miniwieża to z definicji niewielkich rozmiarów urządzenie, kryjące w sobie zaskakująco dużą moc i możliwości. Dziś oceniamy, która miniwieża sprawdzi się najlepiej do użytku domowego – porównujemy trzy miniwieże w średniej cenie.

Blaupunkt – MS12BT – Mikrowieża z Bluetooth oraz odtwarzaczem CD i USB

Mini wieża Hi-Fi mająca w zestawie odtwarzacz płyt CD, odtwarzacz MP3 oraz radio. Pliki MP3 można odczytywać zarówno z płyt CD, jak i z zewnętrznych nośników USB. Dzięki modułowi bluetooth możliwe jest sparowanie z mini wieżą smartfonów i tabletów. W ten sposób zyskujemy na jakości dźwięku. Maksymalna moc głośników to 30W. Jest to moc wystarczająca do swobodnego słuchania muzyki w domu, a także do zrobienia prywatki w gronie znajomych. Wbudowane radio jest zdolne zapamiętać 30 zaprogramowanych stacji radiowych. Urządzenie posiada również możliwość regulowania wysokich i niskich tonów oraz wbudowany equalizer z pięcioma predefiniowanymi profilami użytkownika. W zestawie znajdują się dwa głośniki z celulozową membraną zamknięte w drewnianej obudowie. Taka konstrukcja gwarantuje przyjemny, ciepły dźwięk. Do zestawu dołączony jest także pilot zdalnego sterowania.

Cena: 349 zł

Panasonic – Mikrowieża CD SC-PM250

Urządzenie stworzone po to, by odtwarzać muzykę z płyt CD, zewnętrznych urządzeń podłączanych za pomocą modułu Bluetooth – smartfonów i tabletów, oraz z nośników zewnętrznych podłączanych za pomocą gniazda USB. Odtwarza płyty CD Audio oraz płyty CD-R/RW z plikami MP3. Szerokopasmowe kolumny zapewniają idealne odsłuchy i dobrej jakości dźwięk. Moc 20W w zupełności wystarcza do zastosowań domowych. Regulacja wysokich i niskich tonów oraz wbudowany equalizer to jeszcze więcej możliwości poprawy jakości dźwięku. W skład mikrowieży wchodzi także radio zdolne zapamiętać 30 zaprogramowanych stacji FM. Do zestawu nie jest dołączony magnetofon. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą pilota zdalnego sterowania. Istnieje możliwość regulacji jasności wyświetlacza LED. Mikrowieża wyposażona jest w funkcję wyłączania urządzenia po określonym czasie działania. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią zasypiać przy muzyce, ale nie chcą niepotrzebnie eksploatować urządzenia w nocy.

Cena: 369 zł

Philips Mikrowieża Classic MC151/12

Mikrowieża ma możliwość odtwarzania płyt CD, CD-R/RW oraz kaset magnetofonowych. To ostatnie z pewnością wyróżnia urządzenie na tle innych firm. Kasety magnetofonowe, nieco zapomniane, wciąż skrywają wiele unikatowych nagrań wartych tego, by ocalić je od zapomnienia. Z kolei odtwarzacz CD odtwarza utwory z płyt w sposób ciągły lub losowy. Istnieje także możliwość ustalenia własnej kolejności. Wbudowane radio pracuje w zakresie UKF i MW i ma zdolność zapamiętania 20 zaprogramowanych stacji radiowych. Tuner posiada opcję automatycznego dostrajania cyfrowego. Regulacja głośności oraz basów pozwala na optymalne dopasowanie jakości dźwięku do osobistych preferencji użytkownika. Oprócz korzystania z dołączonych do zestawu głośników istnieje możliwość podłączenia słuchawek. Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota. Istnieje możliwość programowania porannego budzenia oraz ustalania czasu, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy. Całkowita moc zestawu to ponad 50W.

Cena: 359 zł

Na tle konkurencji Philips wyróżnia się intuicyjną obsługą wieży, prostymi, klarownymi funkcjami oraz możliwością odtwarzania kaset magnetofonowych, co na współczesnym rynku jest rzadkością. Radio pracujące w dwóch zakresach fal oraz możliwość programowania kolejności odtwarzania utworów z płyt to dodatkowe atuty tej klasycznej miniwieży o dosyć nowoczesnym wyglądzie. Użytkownicy korzystający z tego modelu podkreślają także krystaliczną jakość dźwięku i małe gabaryty urządzenia.

Więcej na www.philips.pl

magnetofon kasetowy

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *