Soundbar doskonale sprawdzi się w małym salonie!

Czy można kupić dobry soundbar za mniej niż 800 złotych?

Pomimo rozlicznych zalet, płaskie telewizory mają też jedną kolosalną wadę – raczej trudno w ich ultracienkiej obudowie zmieścić przyzwoitej mocy głośniki. A przecież nie po to kupujemy najnowszej generacji telewizor pokazujący sześćdziesiąt odcieni czerni i działający w trybie 3D, żeby zadowalać się jakością dźwięku jak z laptopa! Dlatego też większość posiadaczy nowoczesnych telewizorów decyduje się również na zakup kina domowego oraz – w przypadku mniejszego metrażu salonu – soundbaru.

Soundbar za mniej niż 800 zł!

Małe głośniki o dużych możliwościach

I tutaj pojawia się pytanie – czy soundbar może równać się z profesjonalnym zestawem kina domowego? W końcu ma on pięć głośników, przetwornik i proporcjonalną do tego ilość kabli? Odpowiedź brzmi – nie. Ale też nie po to soundbar został stworzony, żeby kino domowe zastąpić – zestawy głośników typu soundbar to projekty dla tych, którzy cenią sobie dobrą jakość dźwięku, przestrzeń osobistą oraz ściany bez pęknięć. Poza tym zaletą soundabrów jest to, że całkiem przyzwoity egzemplarz możemy nabyć za mniej niż 800 złotych!

Soundbar Philips HTL2183B/12

Soundbar Philipsa ma trzy ważne zalety. Po pierwsze – jest nieduży, po drugie – jest łatwy w montażu, po trzecie – jest tani. I to śmiesznie tani, zważywszy na to, że w skład zestawu wchodzi dodatkowy subwoofer, odpowiedzialny za dźwięki o niskich rejestrach. Sam soundbar posiada specjalny, umieszczony na środku głośnik, który został dostosowany do częstotliwości mowy. Do tego dochodzi technologia Virtual Surround Sound, dająca wrażenie dźwięku przestrzennego. Dodatkowy atut to mała, lecz ciesząca opcja parowania głośnika z innymi urządzeniami przy pomocy Bluetooth, dzięki której możemy na przykład słuchać muzyki z naszego telefonu bez zbędnych kabli, oraz dodatkowe wejście audio na iPoda, iPhone czy też zwykły odtwarzacz mp3. Do tego, w trosce o wygodę użytkowników, producenci wyposażyli soundbar w intuicyjny ekran dotykowy i dekoder Dolby Digital, który dodatkowo wzmacnia wrażenie przestrzennego dźwięku. A to wszystko (i jeszcze więcej) za 770 złotych!

Soundbar LG LAS450H

Ten model również cieszy się dobrymi opiniami użytkowników. Za cenę 650 złotych otrzymujemy dobrej jakości dźwięk bez trzasków, o które nietrudno w przypadku tańszych soundbarów. Podobnie jak w przypadku Philipsa, tak również soundbar LG składa się z dwóch głośników, a moc 230 W pozwala uzyskać bardzo przyzwoite basy – niestety kosztem dźwięków o wyższych rejestrach. Dodatkowo LG został wyposażony w technologię Auto Sound Engine, korygującą jakość dźwięku, i funkcję Multi Point, pozwalającą  podłączyć do głośnika kilka urządzeń z opcją Bluetooth na raz! Bardzo sympatycznym dodatkiem, który z pewnością przypadnie do gustu melomanom (zwłaszcza tym niegustującym w operze) jest funkcja Mood Station, dzięki której możemy automatycznie dopasować odtwarzaną muzykę do naszego nastroju i okoliczności.

Soundbar Samsung HW-K450

Urządzenie Samsunga również ma parę ciekawych cech przy bardzo przyjemnej cenie. Po pierwsze, urządzenie posiada funkcję Surround Sound Expansion. Daje efekt przestrzennego dźwięku, a tym samym bardziej realistyczne doznania w trakcie filmowych seansów. Poza tym soundbar, podobnie jak jego poprzednicy, jest bezprzewodowy, posiada ułatwiającą życie opcję Bluetooth oraz możliwość obsługi urządzenia za pomocą aplikacji mobilnej. Całkiem nieźle jak na 780 złotych!

Konkurencja między soundbarami naprawdę jest wyrównana. Stosunek ceny do jakości bardziej niż przyzwoity, jednak na prowadzenie nieznacznie wysuwa się propozycja Philipsa. W przeciwieństwie do głośnika LG, soundbar Philips HTL2183B/12 doskonale radzi sobie zarówno z basami, jak i dźwiękami o wyższym rejestrze i posiada komplet dodatkowych wejść, podczas gdy jego rywale ograniczyli się jedynie do funkcji Bluetooth i złącza USB. Więcej informacji o urządzeniu znajdziesz na stronie Philips.pl!

Czy można kupić dobry soundbar za mniej niż 800 złotych?
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *