soundbary

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz soundbar

Nie zadowalasz się byle czym, jesteś miłośnikiem kina i chcesz oglądać filmy w naprawdę dobrej jakości? Jeśli twój salon pełni jednocześnie rolę sypiali, gabinetu, i pokoju gościnnego to pewnie nie masz miejsca na zestaw kina domowego. W takiej sytuacji powinieneś rozważyć kupno soundbara.

Za co kochamy kino?

Wbrew pozorom nie za popcorn i dużą salę kinową. To, co nas wygania z domu to możliwość zobaczenia filmu na bardzo dużym ekranie i efekt przestrzennego dźwięku. O duży ekran coraz łatwiej, w sklepach można kupić naprawdę olbrzymie telewizory. Niestety, są one tak cienkie, że nie mieszczą się w nich żadne porządne głośniki. Te, które są montowane w telewizorach, dają płaski dźwięk. O głębokim basie można zapomnieć. Nie chcesz rezygnować z ulubionych przyzwyczajeń, kup soundbar!

Do czego przydaje się soundbar?

Wbrew pozorom oglądanie filmów nie jest jedynym przeznaczeniem soundbara. Ten sprzęt służy do odtwarzania dźwięku w bardzo wysokiej jakości. Każdego dźwięku. Nieważne, czy będzie to film, muzyka, relacja z wydarzenia sportowego, program publicystyczny czy program dla dzieci. Mało tego, soundbar można sparować nie tylko z telewizorem. Świetnie sprawdzi się także jako zestaw głośników dla telefonu, tabletu lub komputera. Zmieni twoje preferencje i przyzwyczajenia. Nigdy już nie sięgniesz po słuchawki, nigdy nie skorzystasz ze słabych głośników.

Jak wygląda soundbar?

Mówiąc soundbar mamy tak naprawdę na myśli zestaw głośników średnio i wysokotonowych zamontowanych na wspólnej listwie oraz oddzielny głośnik niskotonowy. Liczba średnio i wysokotonowych głośników może być bardzo różna, od dwóch do ponad czterdziestu. Wybierając soundbar, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiej wielkości pomieszczenie będzie obsługiwał. Najczęściej klienci wybierają kilkanaście głośników na listwie. Dużą rolę odgrywa także szerokość telewizora. Im szerszy telewizor, tym dłuższa powinna być listwa, a więc więcej głośników.

Dobre miejsce na soundbar

Soundbar nie zajmuje dużo miejsca, ale to niewiele też trzeba jakoś wygospodarować. Listwę można postawić bezpośrednio przed telewizorem lub postawić na niej telewizor. Decydując się na to drugie rozwiązanie, trzeba sprawdzić wagę telewizora i wytrzymałość listwy. W wielu wypadkach można tę opcję zastosować bez żadnych problemów. Zarówno listwę, jak i głośnik niskotonowy można także umieścić na ścianie za telewizorem. Wystarczy wąska, gustowna półka i miejsce na soundbar mamy gotowe. O ile można zasłaniać się brakiem miejsca na zestaw kina domowego, absolutnie nie da się przekonać nikogo, że w domu brak miejsca na soundbar. On po prostu zajmuje bardzo mało miejsca. Jego dodatkowym atutem jest elegancki wygląd. Soundbar nie tylko wzmacnia jakość dźwięku, jest także ozdobą pokoju.

Jak połączyć soundbar z telewizorem?

Soundbar na ścianie będzie wyglądał elegancko i dostojnie pod warunkiem, że połączymy go z telewizorem za pomocą modułu bluetooth. W ten sposób nie tylko sprawimy, że oba urządzenia bęðzie można obsługiwać jednym pilotem, ale także wyeliminujemy nieestetycznie wyglądające kable. Gdyby jednak to rozwiązanie było niemożliwe do zrealizowania można uciec się do tradycyjnych metod i połączyć telewizor z soundbarem poprzez złącze HDMI, wyjście audio lub gniazdo cyfrowe. Oczywiście te trzy rozwiązania wymagają zastosowania kabla.

O czym trzeba wiedzieć?

Nie każdy telewizor i soundbary będą ze sobą kompatybilne. Najlepiej kupować sprzęt jednej firmy, unikniemy problemów z parowaniem bądź podłączaniem za pomocą kabli. Przede wszystkim kupując soundbar, trzeba sprawdzić, z jakich dekoderów korzysta telewizor i wybrać te, które będą pasowały. Ponadto mały soundbar w dużym pomieszczeniu nie da efektu trójwymiarowego dźwięku. Soundbar o dużej mocy i dużej ilości głośników w małym pokoju nie sprawdzi się nawet wtedy, kiedy moc odtwarzania ustawimy na minimum. Dźwięk po prostu nas przytłoczy.

Ile to kosztuje?

Dobry zestaw kina domowego kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Nie każdego na to stać, nie oszukujmy się. Nawet jeśli mamy odłożone coś na czarną godzinę, to nie myślimy akurat o stereofonicznych głośnikach. Tymczasem dobrej jakości soundbar można kupić za mniej niż tysiąc złotych. Za tę cenę dostaniemy zestaw, który z naszego salonu zrobi domową salę kinową.

Więcej na temat soundbarów można znaleźć na www.philips.pl

dobre soundbary

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *