Muzyka, sport i słuchawki bezprzewodowe

Na niewolniczych galerach grały bębny, marynarze pracujący w porcie śpiewali szanty, a żołnierze – marszowe piosenki. Już od wieków wiadomo, że muzyka ma znaczący wpływ na naszą aktywność fizyczną, i to nie tylko w trakcie ciężkiej pracy, ale również podczas uprawiania sportu – niezależnie od tego, czy trenujemy profesjonalnie, czy amatorsko!

Tradycyjne słuchawki nie zawsze sprawdzają się w trakcie treningu

Odpowiednio dobrana playliasta może poprawić nasze wyniki w trakcie treningu oraz pozwolić się wyciszyć po skończonych ćwiczeniach. Energiczna, niekiedy wręcz agresywna muzyka rockowa czy metalowa działa stymulująco, a dzięki rytmicznym uderzeniom pozwala zachować odpowiednio tempo, zwłaszcza w trakcie treningu aerobowego. Z kolei spokojna i delikatna muzyka klasyczna lub relaksacyjna to doskonały wybór na potreningowe rozciąganie.

Słuchawki dla sportowca

Oczywiście przytoczone tutaj gatunki muzyczne są czysto poglądowe, a faktyczna lista utworów, które motywują nas do wysiłku fizycznego, zależy od naszych osobistych preferencji. Jednak rzeczą wspólną dla wszystkich sportowców-melomanów jest sprzęt grający, po który sięgają w trakcie treningu.

Tego rodzaju sprzęt powinien być niewielki, bez problemu mieścić się w kieszeni lub specjalnym pokrowcu, a także nie ograniczać ruchów. Ostatni punkt tyczy się zwłaszcza słuchawek. Tradycyjne słuchawki z kablem nie tylko są niewygodne, ale podczas ćwiczeń, na przykład tych z wykorzystaniem maszyn czy wolnych ciężarów, mogą być wręcz niebezpieczne! Dlatego wybór odpowiednich słuchawek sportowych to rzecz o pierwszorzędnym znaczeniu!

Podsumowując, słuchawki dla sportowca powinny być wygodne, lekkie i bezpieczne, najlepiej bezprzewodowe. W zależności od preferencji, mogą być to słuchawki douszne lub nauszne. Przy niektórych dyscyplinach, takich jak crossfit czy podnoszenie ciężarów, lepiej jednak zdecydować się na słuchawki douszne.

Szukając słuchawek idealnych warto przyjrzeć się bliżej ofercie marki Philips, w której znajdziemy bogaty wybór słuchawek bezprzewodowych obu rodzajów.

Słuchawki douszne

Pierwszą godną rozważenia propozycją są słuchawki bluetooth SHB5900WT/00. Słuchawki zapewniają nam nieprzerwane sześć godzin muzyki. Producent zadbał również o technologię wspomagającą brzmienie basów, które w słuchawkach dousznych, nawet tych droższych, często pozostawiają wiele do życzenia. Na uwagę zasługuje też ergonomiczna, dopasowująca się do kształtu ucha wkładka, dzięki której nie jesteśmy narażeni na ciągłe poprawianie ułożenia słuchawek i związaną z tym dekoncentrację. Ciekawą innowacją jest w tych słuchawkach funkcja Music Chain, która pozwala nam na dzielenie się muzyką z przyjaciółmi. To świetne rozwiązanie w trakcie treningu sportów zespołowych, podczas których koordynacja członków grupy ma kluczowe znaczenie. Wisienką na torcie jest specjalny, płaski, nieplączący się kabel, który zaoszczędzi nam sporo nerwów podczas wyciągania słuchawek ze sportowej torby!

Słuchawki nauszne

Druga interesująca para słuchawek to coś dla miłośników słuchawek nausznych. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth SHB5500BK/00 idealnie sprawdzą się podczas jazdy na rowerze, joggingu oraz w trakcie innych, bardziej aerobowych dyscyplin. Te słuchawki również zapewniają nam możliwość wielogodzinnego słuchania muzyki. Dodatkowo zostały wyposażone w pałąk dopasowujący do kształtu głowy, który – w połączeniu z ich niewielką wagą – sprawia, że trening z tymi słuchawkami to czysta przyjemność! Osoby ceniące sobie wysoką jakość słuchanych utworów docenią również fakt, że dźwięk, który zapewniają nam te słuchawki, praktycznie nie odbiega swoim brzmieniem od tego, co oferują użytkownikom słuchawki przewodowe, a to prawdziwa rzadkość w przypadku słuchawek bezprzewodowych!

Te dwa modele słuchawek bezprzewodowych to oczywiście nie wszystko, co ma nam do zaoferowania Philips! Osoby zainteresowane ofertą producenta znajdą więcej informacji na oficjalnej stronie marki Philips.pl.

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *