wieża hi-fi

Nowy sprzęt w starym stylu

Nowoczesne wieże hi-fi nie tylko obsługują wszystkie rodzaje płyt DVD czy pamięci masowych USB. Potrafią także sięgnąć po nośniki starego typu. Masz kolekcję winyli czy stare zapasy kaset magnetofonowych? Kup nowoczesną wieżę!

Dlaczego wieża?

Możesz oczywiście słuchać muzyki z telefonu, wykorzystując słuchawki lub głośnik przenośny. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań, wystarczy ci głośnik wbudowany w telefon lub laptop. Jednak nie oszukujmy się, to właśnie wieża hi-fi potrafi w najwierniejszy sposób odwzorować dźwięk. Wyraziste, głębokie basy, kryształowo czyste soprany i alty, brak szumów i brumienia charakterystycznego dla dużego natężenia dźwięków da ci tylko dobrej jakości wieża. I tylko o takiej warto myśleć. Wieża to wydatek na lata, lepiej dopłacić do jakości niż zgrzytać zębami za każdym razem, gdy okaże się, że tańszy sprzęt nie spełnia oczekiwań.

Winyle w akcji

Płyta winylowa niegdyś była dobrem luksusowym, ale wraz z rozwojem technologii cyfrowej na długie lata zniknęła z rynku. Dziś powoli powraca do łask, okazało się, że dźwięku generowanego dzięki płycie winylowej nie da się ani porównać, ani osiągnąć na nowoczesnym nośniku cyfrowym. Niby wszystko jest tak samo, a jednak czegoś brakuje. Najwięksi światowi twórcy znowu wydają winyle, niestety tylko w edycjach limitowanych, dlatego fani ustawiają się po nie w długich kolejkach. A skoro na rynku pojawiły się znowu płyty winylowe, nie ma się co dziwić, że i producenci sprzętu odtwarzającego muzykę zadbali o dodanie adapterów do wież hi-fi.

Magnetofon pilnie potrzebny

Pamiętasz te piosenki nagrywane z radia? Jak dużo masz ich upchniętych gdzieś głęboko w piwnicy? Dziś to prawdziwe perełki. Wiele zespołów dawno przestało istnieć, ba – wiele stacji radiowych przestało istnieć. Zniknęły też ich archiwa, mnóstwa dawnej muzyki nie znajdziesz nawet w czeluściach internetu. Marzysz o ponownym posłuchaniu starych kawałków, ale nie masz na czym? Dzięki nowej generacji wież hi-fi nie tylko odsłuchasz kasety magnetofonowe, ale także przegrasz je na nowoczesne nośniki. Kto wie, może gdzieś znajdziesz kasetę, na której nagrano, jak deklamujesz wierszyki?

Stare nośniki, nowa jakość dźwięku

Nowoczesne wieże hi-fi wyposażone są w wysokiej klasy głośniki odtwarzające szeroki zakres dźwięków. Wyraźnie usłyszysz zarówno wysokie, jak i niskie tony. Nie zabraknie możliwości dostrojenia dźwięku do własnych potrzeb. Możesz użyć preinstalowanych ustawień korektora graficznego, lub – jeśli potrafisz – ustawić natężenie wysokich i niskich tonów samodzielnie. Nie bój się eksperymentować, wszystko da się odwrócić.

Wykorzystaj wieżę do własnych potrzeb

Zaletą nowych sprzętów są nowe funkcje, jakich próżno szukać w przeszłości. Nie lubisz swojego budzika, za to kochasz budzić się przy muzyce? Ustaw budzik w wieży, możesz codziennie budzić się przy innej piosence lub wybranej stacji radiowej. Chcesz usnąć przy łagodnych tonach muzyki relaksacyjnej? Ustaw wyłączenie urządzenia po określonym czasie. Chcesz posłuchać muzyki z telefonu w wyjątkowej jakości? Sparuj swoje urządzenie za pomocą modułu bluetooth z telefonem. Możesz także sparować wieżę z telewizorem i oglądać film, koncert czy wydarzenie sportowe ciesząc się wyjątkową jakością dźwięku. Prawie poczujesz, jakbyś tam był!

Na co zwrócić uwagę kupując wieżę?

Każda wieża ma dwa głośniki, wbudowane radio, odtwarza płyty CD. Zanim kupisz wieżę, sprawdź, co jeszcze potrafi. Nie przepłacaj za funkcje, których nie użyjesz. Nie masz iPoda, nie potrzebujesz stacji dokującej. Ale już moduł bluetooth przyda się do sparowania telefonu z wieżą. Przyda się także port USB do podpięcia pamięci masowej, możliwość odtwarzania różnych formatów dźwięku, wyjście HDMI, dysk twardy, na którym zapiszesz ulubioną muzykę, Coraz częściej w obiegu są płyty DVD, sprawdź, czy wieża jest w stanie je odtworzyć, inaczej w krótkim czasie pożałujesz zakupu. Nie sugeruj się ceną. Nie każdy drogi sprzęt spełni twoje wszystkie wymagania, nie każdy tani będzie nieodpowiedni.

Szukasz dobrej wieży? Wejdź na www.philips.pl

dobra wieża audio

Nowy sprzęt w starym stylu
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *