Prezent komunijny - kilka pomysłów

Pierwsza komunia – pomysły na ciekawy prezent

Zakup prezentu z okazji Pierwszej Komunii wcale nie jest taki prosty, szczególnie teraz – w dobie, kiedy każde dziecko ma praktycznie wszystko, czego zabraknie.  Z jednej strony chcielibyśmy, aby komunijny prezent był wyjątkowy i coś znaczył, z drugiej strony, takie święto to dobra okazja do zakupu czegoś „ekstra”. Co wybrać? Oto kilka pomysłów na komunijny prezent.

Prezent – pamiątka

Pierwsza Komunia to dzień, który warto zapamiętać, dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zakup prezentu, który będzie swego rodzaju pamiątką. Świetnym wyborem jest zakup Pisma Świętego, w którym umieścić można dedykację, lub obrazek do powieszenia na ścianie, najlepiej z wygrawerowaną datą. Wśród innych tego typu podarunków dużą popularnością cieszą się: złote łańcuszki, medaliki i pierścionki – są one nie tylko pamiątką, ale również swego rodzaju inwestycją, bowiem złoto nigdy nie traci na wartości. Kupując taki prezent, warto jednak wcześniej zorientować się, czy nikt z bliskiej rodziny go nie powtórzy. Tego typu pamiątki kupują najczęściej najbliżsi – rodzice, chrzestni, dziadkowie. W takiej sytuacji zawsze można zdecydować się na zakup zegarka na bransolecie i wygrawerować coś od serca.

Sprzęt elektroniczny

Bardzo dobrym pomysłem na komunijny prezent jest zakup dobrej jakości sprzętu. Jeżeli dziecko nie posiada jeszczeMikrowieża to bardzo dobry pomysł na prezent telefonu, można pomyśleć o tego typu zakupie. Oczywiście tę kwestię warto wcześniej omówić z rodzicami dziecka. Jeśli nie telefon – smartfon, to możemy zakupić sprzęt grający. Bardzo dobrym wyborem jest mikrowieża. Dzisiejsze modele – poza miejscem na płyty CD oraz wejściami USB, posiadają również adapter na płyty winylowe, nagrywarki, bluetooth, a nawet opcję karaoke. Dobry sprzęt grający jest zawsze w cenie. Oczywiście kupując taki sprzęt, warto kierować się przede wszystkim jakością. Dobrymi opiniami cieszą się np. sprzęty marki Philips.

Co jeszcze można sprezentować dziecku na komunię? Wybór mamy naprawdę duży – może to być odtwarzać mp4, tablet, dobre słuchawki na uszy czy czytnik ebooków, jeśli wiemy, że dane dziecko lubi czytać. Dużo osób decyduje się również na zakup aparatów fotograficznych. Przy wyborze sprzętu wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Pamiętajmy też, że zawsze można zebrać więcej osób i kupić wspólnie jeden, ale droższy i lepszy prezent.

Hobby

Rozważając zakup, można pójść też w stronę specyficznych zainteresowań dziecka. Jeśli wiemy, że lubi muzykę, może warto zastanowić się nad zakupem jakiegoś instrumentu – gitary czy keyboardu. Nadal dużą popularnością cieszy się rower. Może to być również hulajnoga, rolki, wrotki (dzisiaj wracają do łask) czy choćby łyżwy.
Jeśli nie konkretny sprzęt czy instrument, zawsze można wykupić kurs lub dodatkowe lekcje.  Ostatnio wiele osób decyduje się na zakup bardziej praktycznego prezentu, czyli wykupienie kursu języka obcego.

Inwestycje

Jeśli nie do końca wiemy, czym dane dziecko się interesuje lub jesteśmy świadomi, że ma wszystko, co w tym wieku powinno się posiadać, a nie chcemy dawać po prostu koperty z pieniędzmi, warto pomyśleć o swego rodzaju inwestycji. Założenie konta oszczędnościowego i wpłata pewnej sumy jest jedną z nich.  Są osoby, które kupują akcje lub inwestują w fundusze inwestycyjne, a pieniądze z nich oczywiście przeznaczają na dane dziecko.

Czegokolwiek nie wybierzemy, zastanówmy się chwilę nad takim prezentem. Jest to zazwyczaj większy wydatek, dlatego jeśli chcemy coś podarować, dobrze, aby było to naprawdę potrzebne i wiązało się z zainteresowaniami dziecka.

Pierwsza komunia – pomysły na ciekawy prezent
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *