Mikrowieża z funkcją cyfrowej korekty dźwięku.

Porównanie mikrowież do 1000 złotych

Na rynku często można spotkać się z mniejszymi, a co za tym idzie – wygodniejszymi wersjami standardowych sprzętów służących do odtwarzania dźwięku, czyli mikrowieżami. Poniżej porównanie trzech urządzeń tego typu, za które zapłacimy nie więcej niż 1000 złotych.

Samsung MM-J320

Zastosowana w urządzeniu funkcja TV Sound Connect wykorzystuje technologię Bluetooth, by możliwe stało się łatwe połączenie mikrowieży z telewizorem. Pozbywając się dodatkowych kabli, jesteśmy w stanie w pełni wyeksponować design obydwu urządzeń. Oprócz tego, do ich sterowania potrzebujemy zaledwie jednego pilota.

Wysoka jakość brzmienia jest tu możliwa za sprawą unikatowej technologii Crystal Amp Pto, która wielowymiarowo analizuje i poprawia sygnał dźwiękowy.

Kolejna funkcja EZ MP3 Maker pozwala na łatwe i szybkie zgrywanie zawartości płyt CD do wysokiej jakości plików MP3, a Radio Recording Timer umożliwia zapisanie w postaci cyfrowej ulubionych audycji radiowych.

Bluetooth Power On to natomiast funkcja dzięki której możemy włączać urządzenie przy pomocy smartfona. Urządzenia sparować musimy ze sobą tylko raz – za każdym kolejnym wybieramy po prostu naszą mikrowieżę z listy.

Cena urządzenia to około 400 złotych.

Yamaha MCR-042

Ta mikrowieża wyposażona jest w układ Music Enhancer, który odzyskuje to, co zostało utracone w czasie kompresowania danych audio tak, aby dostarczyć jeszcze bardziej dynamiczny dźwięk. Kolumny głośnikowe wykorzystują nowe, 11-centymetrowe przetworniki wyposażone w magnesy o dużej średnicy, co sprawia, że muzyka zyskuje bogate, niskie częstotliwości i czyste średnie oraz wysokie tony. Za sprawą dużej, działającej niczym bęben obudowie, bas jest solidny i głęboki.

Podłączając naszego iPhona czy iPoda do portu urządzenia, dzięki cyfrowemu połączeniu możemy przy pomocy mikrowieży odtwarzać nasze ulubione utwory. Za sprawą terminalu wejściowego Aux, możliwe staje się natomiast podłączenie komputera PC lub odtwarzacza audio.

Za sprawą dedykowanej aplikacji, użytkownik ma możliwość zindywidualizowania ustawień klasycznego alarmu poprzez ustawienie różnych godzin dla poszczególnych dni tygodnia czy zróżnicowanie poziomu głośności oraz częstotliwości.

Koszt tego urządzenia to około 770 złotych.

Philips BTD2180/12

Mikrowieża Philips posiada zestaw głośnikowy z systemem Bass Reflex

Ta mikrowieża została wyposażona w zestaw głośnikowy z systemem Bass Reflex, który emituje niskie tony o większej głębi niż ma to miejsce w przypadku kompaktowego systemu głośnikowego. Różni się ona od niego tubą basową akustycznie zharmonizowaną z głośnikiem niskotonowym, co pozwala na uniknięcie obcinania niskich dźwięków. Efektem jest głębszy regulowany bas oraz mniejsze zniekształcenia. System wprowadza w rezonans masę powietrza znajdującą się w tubie basowej tak, by wibrowała jak klasyczny głośnik niskotonowy.

Na uwagę zasługuje tu także system Dolby Digital, który jest wiodącym światowym standardem cyfrowego dźwięku kanałowego. Dzięki temu, że do przetwarzania dźwięku wykorzystuje on anatomię ludzkiego ucha, użytkownik słyszy realistyczne, otaczające tony.

Przydatna jest również funkcja cyfrowej korekty dźwięku, która oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora – wyraziste, mocne, czyste, ciepłe, umożliwiających zoptymalizowanie zakresów częstości dla poszczególnych stylów muzycznych.

Urządzenie to wyposażone jest także w radiobudzik, który posiada funkcję budzenia za pomocą radia lub klasycznego sygnału dźwiękowego. Wyłącznik czasowy umożliwia zaprogramowanie długości odtwarzania muzyki tak, by możliwe było dopasowanie jej do ilości czasu potrzebnego zwykle do zaśnięcia.

Za urządzenie tego typu zapłacimy około 740 złotych.

Inne tego typu wieże znajdziemy na stronie: http://www.philips.pl

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *