Głośniki bezprzewodowe świetnie sprawdzą się podczas imprez plenerowych.

Przegląd głośników bezprzewodowych do 400 złotych

Głośniki bezprzewodowe wykorzystujące technologię Bluetooth to urządzenia, które w ostatnich latach cieszą się niemałą popularnością. Trudno się temu dziwić – za rozsądną cenę otrzymujemy dźwięk wysokiej jakości i kompaktowe wymiary umożliwiające zabranie sprzętu w podróż. Poniżej przegląd głośników tego typu, za które zapłacimy nie więcej niż 400 złotych.

Bayan Audio Bluetooth Soundbook Go

Soundbook Go to głośnik bezprzewodowy, którego kompaktowa konstrukcja i wymiary sprawiają, że bez przeszkód zmieścimy go do torebki czy walizki. Jego waga to zaledwie 480 g. Urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy bas i produkuje bogaty, w pełni zrównoważony dźwięk. Posiada ono także praktyczną antypoślizgową osłonę Smart, która gwarantuje ochronę i wygodne uruchamianie głośnika po otwarciu i wyłączanie przy zamykaniu oszczędzając zużycie baterii. Przy pomocy zaledwie jednego przycisku jesteśmy w stanie go połączyć z dowolnym urządzeniem obsługującym NFC takim, jak smartfon czy tablet. Głośnik posiada wbudowany mikrofon do zestawu głośnomówiącego i połączeń konferencyjnych. Jego bateria jest w stanie działać nawet przez 9 godzin. Soundbook Go jest dostępny w czterech kolorach – białym, czarnym, czerwonym oraz niebieskim. Cena urządzenia to około 375 złotych.

Ferguson Vibro Stereo Bluetooth

Ferguson Vibro Stereo to zupełnie nowa generacja głośników bezprzewodowych, które sprawiają, że dźwięk jest nie tylko słyszalny, lecz również odczuwalny w postaci wibracji. Pełnię dźwięku oraz barw wydają one dopiero wówczas, gdy ustawi się je na płaskiej powierzchni. Wprawiają ją w rezonans, wzmacniając w ten sposób dźwięk niczym subwoofer. Muzyka od tego typu urządzenia rozchodzi się we wszystkich kierunkach, podczas gdy tradycyjne głośniki emitują dźwięk w sposób kierunkowy. Parametry wydawanego przez Vibro Stereo dźwięku są uzależnione od materiału, na jakim zostaną postawione. Głośnik wspiera bezprzewodową komunikację opartą o technologię Bluetooth 4.1, dzięki czemu jest on w pełni kompatybilny z obsługującymi go urządzeniami takimi, jak smartfony, laptopy czy tablety. Urządzenie dysponuje wejściem linowym AUX, które może zostać podłączone przy użyciu znajdującego się w zestawie kabla. Vibro Stereo pozwala także na odbieranie połączeń telefonicznych. W pełni naładowany głośnik pozwala na jego swobodne użytkowanie do 6 godzin. Wbudowany akumulator Li-Ion jest ładowany przez dołączony do urządzenia kabel USB. Vibro Stereo został wykonany z wysokiej jakości alumiunium. Zapłacimy za niego około 220 złotych.

Philips SBT550WHI/12

Głośnik Philips posiada całkowitą moc wyjściową 20 W RMS.

Głośniki Philips posiadają całkowitą moc wyjściową 20 W RMS. Co to takiego? Jest to skrót oznaczający wartość skuteczną dźwięku, moc parametru przesyłanego ze wzmacniacza do głośnika, mierzonego w watach. Ilość mocy elektrycznej dostarczanej do urządzenia i jej czułość określa moc generowanego dźwięku. Wzmacniacze dźwięku są ograniczane przez energię elektryczną, którą mogą wzmocnić, a głośniki przez taką, którą będą w stanie przetworzyć na energię akustyczną bez zniekształcania sygnału audio. Im wyższa moc w watach, tym lepsza moc emitowanego przez głośnik dźwięku. Opisywany głośnik jest wyposażony w port USB pozwalający na wygodne ładowanie urządzeń. Do tego celu wystarczy podłączyć smartfon czy laptop z tyłu głośnika przy pomocy specjalnego przewodu. By możliwe stało się słuchanie całej muzyki zapisanej na urządzeniu przenośnym czy komputerze, wystarczy jedno proste połącznie do portu AUDIO-IN (3,5 mm). Na uwagę zasługuje tu także znajdująca się za przetwornikiem głośnika komora, która kieruje powietrze do akustycznie dostrojonych utworów wbudowanych w urządzenie. Gwarantują one bardziej dynamiczne i realistyczne brzmienie. Koszt urządzenia to około 340 złotych.

Po więcej informacji zapraszamy na http://www.philips.pl/

Przegląd głośników bezprzewodowych do 400 złotych
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *