Miniwieża zajmuje znacznie mniej miejsca niż jej klasyczna wersja.

Przegląd miniwież do 7000 złotych

Miniwieże to urządzenia, które cieszą się niemałą popularnością. Trudno się temu dziwić – jakością nie odstępują sprzętom w klasycznej wersji, a co więcej – zajmują znacznie mniej miejsca. Poniżej przegląd kilku sprzętów o cenie nie przekraczającej 7000 złotych.

Miniwieża NTRX900/12

Miniwieża marki Philips stworzona z myślą o imprezach.

Ta miniwieża marki Philips doskonale sprawdzi się w trakcie różnego rodzaju imprez. Wyposażona jest ona między innymi w funkcję Auto-DJ, która automatycznie miesza ścieżki zapisane na podłączonym napędzie USB, dzięki czemu nie musimy się martwić o tworzenie playlisty. DJ Crossfader pozwala natomiast na mieszanie dwóch kanałów pozwalając na płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi piosenkami. Wystarczy, że wybierzemy sygnały wejściowe kanału A (Bluetooth, USB, CD, tuner czy wejście audio), rozpoczniemy odtwarzanie muzyki i wybierzemy urządzenie wejściowe kanału B (wejście audio lub USB). W celu zmiany ścieżek należy przesunąć suwak fadera z jednej strony na drugą. Kolejna z dostępnych funkcji – NX Bass, podbija tymczasowo tony niskie i większa głośność muzyki w całym paśmie. Urządzenie wyposażone jest 260 tysięcy diod LED, które migają i pulsują w rytm odgrywanych utworów sprawiając, że we własnym domu możemy się poczuć niczym w najlepszym klubie.

Miniwieże tego typu to wydatek rzędu 6500 złotych.

Po więcej informacji na ich temat zapraszamy na http://www.philips.pl

Yamaha MCR-N470D

Model ten stanowi unikalną kombinacje funkcji klasycznych miniwież oraz nowoczesnych urządzeń sieciowych. Te pierwsze realizowane są tutaj poprzez połączenie w jednej, stylowej obudowie wysokiej jakości amplitunera stereo oraz odtwarzacza CD, a moduły Bluetooth, Wi-Fi, Airplay, obsługa radia cyfrowego DAB+ oraz kompatybilność z systemem multi-room. Opisywana wieża jest kompatybilna systemem MusicCast, dzięki czemu jest ona w stanie zarówno wysyłać, jak i odbierać muzykę z innych urządzeń, również tych, które są zamontowane w innych pomieszczeniach. Sprzętem sterować można również z urządzenia mobilnego, korzystając z w pełni intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller. Dodatkową funkcjonalnością jest technologia Bluetooth Output, dzięki której jesteśmy w stanie wysyłać dźwięk do dowolnych słuchawek lub głośników Bluetooth, w tym także innych producentów. Miniwieża Yamaha obsługuje Airplay, Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwiając w ten sposób bezprzewodowe odtwarzanie ulubionych piosenek z komputera, tableta czy smartfonu. Na uwagę zasługuje tu także obsługa serwisów Spotify, Tidal oraz Deezer i wbudowane radio internetowe. Nie sposób wspomnieć również o tunerze cyfrowym DAB+ łączącym wysoką jakość dźwięku z funkcjonalnością stworzoną z myślą o technice cyfrowej oraz kompatybilności z DLNA, dzięki czemu wieża będzie w stanie odtwarzać utwory udostępnione w sieci domowej. Uniwersalność modelu zwiększa wyjście słuchawkowe, wejścia analogowe oraz port USB pozwalający na podłączenie przenośnych źródeł dźwięku.

Koszt tego urządzenia to około 2000 złotych.

Sony MHC-V77DW

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy patrząc na tę wieżę jest niezwykle ciekawy i w pełni intuicyjny system sterowania gestami, który daje kontrolę nad wszystkimi funkcjami – od efektów DJ i mikrofonowych, po podświetlenie. By omijać utwory, wystarczy, że wykonywać będziemy gesty w prawo i w lewo. W celu zmiany głośności wykonać należy ruchy w górę i w dół. Urządzenie wyposażone jest w LDCAC, czyli nową technologię gwarantującą najwyższą jakość bezprzewodowego dźwięku przez złączę Bluetooth. Warto tu również wspomnieć o funkcji Google Cast, dzięki której możliwe staje się odtwarzanie ulubionych utworów z urządzeń przenośnych. Zastosowany tu system jest kompatybilny z usługą Spotify.

Za wieżę Sony zapłacimy około 2800 złotych.

 

Przegląd miniwież do 7000 złotych
4 (80%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *