Miniwieża zajmuje znacznie mniej miejsca niż jej klasyczna wersja.

Przegląd miniwież do 7000 złotych

Miniwieże to urządzenia, które cieszą się niemałą popularnością. Trudno się temu dziwić – jakością nie odstępują sprzętom w klasycznej wersji, a co więcej – zajmują znacznie mniej miejsca. Poniżej przegląd kilku sprzętów o cenie nie przekraczającej 7000 złotych.

Miniwieża NTRX900/12

Miniwieża marki Philips stworzona z myślą o imprezach.

Ta miniwieża marki Philips doskonale sprawdzi się w trakcie różnego rodzaju imprez. Wyposażona jest ona między innymi w funkcję Auto-DJ, która automatycznie miesza ścieżki zapisane na podłączonym napędzie USB, dzięki czemu nie musimy się martwić o tworzenie playlisty. DJ Crossfader pozwala natomiast na mieszanie dwóch kanałów pozwalając na płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi piosenkami. Wystarczy, że wybierzemy sygnały wejściowe kanału A (Bluetooth, USB, CD, tuner czy wejście audio), rozpoczniemy odtwarzanie muzyki i wybierzemy urządzenie wejściowe kanału B (wejście audio lub USB). W celu zmiany ścieżek należy przesunąć suwak fadera z jednej strony na drugą. Kolejna z dostępnych funkcji – NX Bass, podbija tymczasowo tony niskie i większa głośność muzyki w całym paśmie. Urządzenie wyposażone jest 260 tysięcy diod LED, które migają i pulsują w rytm odgrywanych utworów sprawiając, że we własnym domu możemy się poczuć niczym w najlepszym klubie.

Miniwieże tego typu to wydatek rzędu 6500 złotych.

Po więcej informacji na ich temat zapraszamy na http://www.philips.pl

Yamaha MCR-N470D

Model ten stanowi unikalną kombinacje funkcji klasycznych miniwież oraz nowoczesnych urządzeń sieciowych. Te pierwsze realizowane są tutaj poprzez połączenie w jednej, stylowej obudowie wysokiej jakości amplitunera stereo oraz odtwarzacza CD, a moduły Bluetooth, Wi-Fi, Airplay, obsługa radia cyfrowego DAB+ oraz kompatybilność z systemem multi-room. Opisywana wieża jest kompatybilna systemem MusicCast, dzięki czemu jest ona w stanie zarówno wysyłać, jak i odbierać muzykę z innych urządzeń, również tych, które są zamontowane w innych pomieszczeniach. Sprzętem sterować można również z urządzenia mobilnego, korzystając z w pełni intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller. Dodatkową funkcjonalnością jest technologia Bluetooth Output, dzięki której jesteśmy w stanie wysyłać dźwięk do dowolnych słuchawek lub głośników Bluetooth, w tym także innych producentów. Miniwieża Yamaha obsługuje Airplay, Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwiając w ten sposób bezprzewodowe odtwarzanie ulubionych piosenek z komputera, tableta czy smartfonu. Na uwagę zasługuje tu także obsługa serwisów Spotify, Tidal oraz Deezer i wbudowane radio internetowe. Nie sposób wspomnieć również o tunerze cyfrowym DAB+ łączącym wysoką jakość dźwięku z funkcjonalnością stworzoną z myślą o technice cyfrowej oraz kompatybilności z DLNA, dzięki czemu wieża będzie w stanie odtwarzać utwory udostępnione w sieci domowej. Uniwersalność modelu zwiększa wyjście słuchawkowe, wejścia analogowe oraz port USB pozwalający na podłączenie przenośnych źródeł dźwięku.

Koszt tego urządzenia to około 2000 złotych.

Sony MHC-V77DW

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy patrząc na tę wieżę jest niezwykle ciekawy i w pełni intuicyjny system sterowania gestami, który daje kontrolę nad wszystkimi funkcjami – od efektów DJ i mikrofonowych, po podświetlenie. By omijać utwory, wystarczy, że wykonywać będziemy gesty w prawo i w lewo. W celu zmiany głośności wykonać należy ruchy w górę i w dół. Urządzenie wyposażone jest w LDCAC, czyli nową technologię gwarantującą najwyższą jakość bezprzewodowego dźwięku przez złączę Bluetooth. Warto tu również wspomnieć o funkcji Google Cast, dzięki której możliwe staje się odtwarzanie ulubionych utworów z urządzeń przenośnych. Zastosowany tu system jest kompatybilny z usługą Spotify.

Za wieżę Sony zapłacimy około 2800 złotych.

 

Przegląd miniwież do 7000 złotych
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *