soundbar

Przestrzenny dźwięk w domu – szukamy najlepszego soundbara do 800zł

Cienkie, płaskie telewizory zapewniają coraz lepszy jakościowo obraz i… coraz gorszy dźwięk. Niewielka ilość miejsca na wbudowane głośniki sprawia, że są one małe, mają niewielką moc i nie potrafią wiernie odtworzyć dźwięku. Ratunkiem w takiej sytuacji jest kupno zestawu głośników Soundbar. Technologia przestrzennego dźwięku w zaciszu domowym jest w zasięgu ręki. Przedstawiamy trzy popularne i niedrogie soundbary.

 

Samsung soundbar HW-K450/EN

Urządzenie wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów. Soundbar firmy Samsung można w łatwy sposób sparować z telewizorem tego samego producenta wykorzystując technologię Bluetooth. Dzięki temu do obsługi telewizora i soundbara potrzebny jest tylko jeden pilot. Sumaryczna moc wszystkich głośników to 300 W – wystarczająco dużo, by osiągnąć maksymalne efekty dźwiękowe w domu. Pięć trybów przetwarzania dźwięku i niewielki pobór mocy w trybie pracy (zaledwie 27W) to dwa kolejne argumenty mające nakłonić potencjalnego klienta do wyboru soundbara firmy Samsung. Nie bez znaczenia jest także to, że soundbar można połączyć z telefonem, tabletem czy komputerem i cieszyć się wyjątkową jakością przestrzennego dźwięku z każdego z tych urządzeń. Dodatkowo można skorzystać z aplikacji, która pozwala z poziomu telefonu zarządzać domowym centrum multimedialnym. Urządzenie może pracować w trybie Sourround. Prosty wygląd i elegancka czerń sprawiają przy tym, że soundbar z łatwością wkomponuje się w każde wnętrze.

Cena: 749zł.

Soundbar Sony HT-CT180

Łatwa konfiguracja i brak konieczności łączenia soundbara z telewizorem za pomocą kabli sprawiają, że w niedługim czasie od zakupu można cieszyć się w zaciszu domowym doskonałą jakością przestrzennego dźwięku. Technologia NFC w urządzeniach z systemem Bluetooth pozwala na błyskawiczne parowanie urządzeń. Belkę z głośnikami można ustawić zarówno przed telewizorem, jak i na półce nad nim. Istnieje także możliwość pionowego ustawienia systemu głośników, także głośnika odpowiedzialnego za emisję basów. Całkowita moc urządzenia to 100W, a pobór mocy to zaledwie 17W, mniej niż przeciętna żarówka energooszczędna. Soundbar nadaje się zarówno do oglądania filmów, słuchania muzyki, jak i oglądania transmisji z wydarzeń sportowych. W każdym przypadku oglądający będzie zaskoczony krystaliczną jakością przestrzennego dźwięku, a także basów.

Cena: 729zł.

Zestaw głośnikowy Soundbar HTL3160B_12 Philips

Technologia Virtual Sourround Sound to idealna odpowiedź firmy Philips na rękawicę rzuconą jej przez konkurencję. Dzięki tej technologii dowolny dźwięk stereo uzyskuje brzmienie wielokanałowego dźwięku przestrzennego. Wysiłki pracowników Philipsa sprawiły, że udało się przystosować głośnik kanału centralnego do częstotliwości głosu. To nowatorskie rozwiązanie sprawia, że dźwięk „wydobywa się” ze środka ekranu i sprawia, że widz czuje się częścią filmu. Soundbar można bez trudu sparować z telewizorem, telefonem, tabletem i komputerem. Bezprzewodowa technologia Bluetooth pozwala utrzymać ład i porządek w pomieszczeniu, a technologia NFC sprawia, że konfiguracja sparowanych urządzeń trwa dosłownie chwilę. Urządzeniem można sterować zarówno z poziomu pilota, jak i poprzez panel dotykowy na przedniej ścianie. Port USB pozwala na łatwe odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników pamięci. Niewielkie rozmiarowo głośniki można ustawić przed telewizorem. Będą dyskretną ozdobą pokoju i źródłem idealnego dźwięku. Całkowita moc urządzenia to 200W, a pobór mocy w trybie pracy to 30W. Urządzenie dostosowane jest również do współpracy z produktami firmy Apple.

Cena: 799zł.

Widać wyraźnie, że przy minimalnych różnicach cenowych jakościowo Philips znacznie wyprzedził konkurencję. Technologia Virtual Sourround Sound, łatwe parowanie urządzeń za pomocą technologii Bluetooth i NFC, port USB oraz kompatybilność ze sprzętem Apple sprawiają, że zestaw głośników soundbar firmy Philips nie ma sobie równych. Na uwagę zasługują także dwa systemy dźwięku i aż siedem sposobów na jego poprawę.

Więcej na www.philips.pl

najlepszy soundbar

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *