Szczoteczka soniczna łączy w sobie ruchy włókien o częstotliwości dźwiękowej oraz ruchy wymiatające.

Sonicare i inne szczoteczki soniczne – co warto wiedzieć na ich temat?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się szczoteczki soniczne, które łączą w sobie bardzo szybkie ruchy włókien o częstotliwości dźwiękowej z ruchami wymiatającymi. Ich włosie jest w stanie poruszać się z prędkością do 48 000 ruchów na minutę. Jak działa to urządzenie i co warto wiedzieć na jego temat?

Historia szczoteczek sonicznych

Pierwsze szczoteczki soniczne pojawiły się na rynku w 1992 roku. Ich twórcą był amerykański naukowiec Robert Bock. W krótkim czasie udało mu się zdobyć aprobatę Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, dzięki czemu zaczęły być one polecane jako produkt niezbędny w każdym gospodarstwie domowym. W 2008 roku wprowadzono najnowszy rodzaj baterii oraz motorka, co miało znaczący wpływ na dzisiejszą postać tego typu urządzeń.

Zasada działania i zalety szczoteczek sonicznych

Włosie szczoteczki sonicznej wykonuje do 48 000 ruchów na minutę.

Włosie szczoteczek sonicznych takich jak Sonicare wykonuje wspominany powyżej ruch wymiatający, czego konsekwencją jest zjawisko kawitacji w mieszaninie pasty oraz śliny i utworzenie tak zwanej chmury mikrobąbelków. Docierają one z dużą prędkością do przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz rozprzestrzeniają aktywne składniki z pasty do zębów.

Do głównych zalet tego typu produktów zaliczyć można między innymi łatwość i dokładność szczotkowania, skuteczność w czyszczeniu kieszeni poddziąsłowych, zachyłków w obrębie aparatów ortodontycznych oraz usuwaniu przebarwień, osadów, płytki na zębnej i biofilmu. To rozwiązanie idealne dla posiadaczy mostów oraz implantów. Szczoteczka soniczna pozwala na usunięcie nawet sześć razy więcej płytki gromadzącej się na zębach niż tradycyjna szczoteczka manualna. Co więcej, umożliwia ona także redukcję osadów z kawy czy herbaty w aż 80 procentach. Urządzenia tego typu posiadają również wbudowany timer, który co kilkadziesiąt sekund informuje nas o konieczności wyczyszczenia kolejnej ćwiartki uzębienia.

Dzięki akceptacji kluczowych agencji zajmujących się sprawami żywienia i używania produktów medycznych i elektronicznych w codziennym życiu, możemy bez obaw korzystać ze szczoteczki sonicznej. Produkt ten może być stosowany przez osoby w każdym wieku, nawet kilkuletnie dzieci.

Warto wspomnieć tu także o korzyściach płynących z regularnego korzystania z tego typu szczoteczek:

  • Jak pokazują badania, po zaledwie dwóch tygodniach stan zdrowia dziąseł znacząco się poprawia, a zęby stają się zdrowe i czyste
  • Powraca naturalna biel uzębienia
  • Kamień nazębny gromadzi się w ograniczonej ilości
  • Zyskujemy przyjemne uczucie odświeżenia

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Szczoteczki soniczne są w stanie wykonywać od 31 000 do 48 000 ruchów wymiatających, co przekłada się na nawet 96 000 drgań na minutę. W przypadku elektrycznych urządzeń jest to zaledwie od 5600 do 8800 ruchów oscylacyjnych i do 41 000 ruchów pulsacyjnych. Najprostsze szczoteczki obrotowe poruszają się jedynie ruchem rotacyjnym, bardziej zaawansowane natomiast, wykonują dodatkowo ruch do przodu i do tyłu. Są one jednak mniej skuteczne od ruchów wymiatających z jakimi mamy do czynienia w przypadku szczoteczek sonicznych. Na korzyść urządzeń takich, jak Sonicare przemawia również mniejsza abrazyjność, czyli ścieranie naturalnych substancji znajdujących się na zębach. Cechą wspólną szczoteczek sonicznych i elektrycznych jest wbudowany timer.

Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.philips.pl/

Sonicare i inne szczoteczki soniczne – co warto wiedzieć na ich temat?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *