głośny soundbar

Soundbar – bo najlepsze są najprostsze rozwiązania

Sala kinowa w domu? Niejeden miałby na to ochotę, na ogół jednak ogranicza nas miejsce i… budżet. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by jeden pokój przeznaczyć tylko i wyłącznie na telewizor i duże kolumny kina domowego. A bez kolumn ciężko o przestrzenną jakość dźwięku. Zaraz, zaraz, czy aby na pewno?

Nowoczesne telewizory zostały stworzone po to, by wyświetlać cyfrowy obraz w wysokiej jakości i rozdzielczości. Żywe kolory, wiernie odtwarzające rzeczywistość, pozwalają na złudzenie podróży w czasie i przestrzeni. Niestety, dźwiękowi wydobywającemu się z telewizorów daleko do wysokiej jakości.

Dlaczego telewizory mają słaby dźwięk?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle banalna – dobry głośnik musi mieć przynajmniej minimum miejsca na membranę. A co można zmieścić w telewizorze cienkim jak monitor komputera? Właśnie dlatego najnowszej generacji telewizory potrzebują wsparcia zewnętrznych głośników. W tym momencie na scenę wchodzi soundbar.

Czym jest soundbar?

W odróżnieniu od głośników kina domowego, ustawionych w różnych punktach pokoju, soundbar złożony jest z dwóch elementów: głośnika niskotonowego oraz listwy z zestawem głośników średnio i wysokotonowych. W zależności od modelu może być ich nawet kilkadziesiąt. Ich zróżnicowana moc zapewnia efekt przestrzennego dźwięku, chociaż sama listwa wygląda niepozornie. Można ją ustawić przed telewizorem lub postawić na niej telewizor. Trzeba jedynie pamiętać, by listwa nie zasłaniała telewizora lub by telewizor nie okazał się dla niej za ciężki. Efektownie wygląda także listwa z głośnikami ustawiona pionowo z boku telewizora. Nie zmienia to jakości wydobywającego się z niej dźwięku.

Czy każdy soundbar pasuje do każdego telewizora?

Nie. Kupując soundbar, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj dekoderów dźwięku używanych przez telewizor. Soundbar powinien mieć takie same. Oprócz tego warto pamiętać, że im większy telewizor, tym dłuższa powinna być listwa z głośnikami. Z kolei moc soundbara jest powiązana z wielkością pomieszczenia, w którym będzie stał. Im większe pomieszczenie, tym większa powinna być moc soundbara. Jednocześnie trzeba pamiętać, że soundbar o dużej mocy w małym pomieszczeniu nie będzie emitował zadowalających dźwięków.

Czy soundbar nadaje się tylko do telewizora?

Wysokiej jakości zestaw głośnikowy można wykorzystać, łącząc go z telefonem, tabletem, komputerem lub laptopem. W tym celu najlepiej jest wykorzystać wbudowany moduł Bluetooth. Wiele modeli soundbarów można łączyć także za pomocą wejścia audio lub HDMI. W przypadku potrzeby odsłuchania muzyki z przenośnej pamięci można skorzystać ze złącza USB. Sterowanie urządzeniem możliwe jest za pomocą podświetlanego panelu na przedniej ścianie. W standardzie jest także sterowanie pilotem. Dobre skonfigurowanie telewizora i soundbara pozwala na sterowanie obydwoma urządzeniami jednym pilotem. Użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z dedykowanych aplikacji. Możliwość wykorzystania soundbara do słuchania muzyki z telefonu to idealne rozwiązanie w przypadku modnych ostatnio domówek. Wystarczy położyć telefon w pobliżu soundbara, by rozkręcić imprezę!

Dlaczego warto wybrać soundbar?

Soundbary to kompaktowe rozwiązanie, idealne zarówno dla dużych domów, jak i niewielkich mieszkań. Sprawdzi się nawet w kawalerce. Kompaktowa jest także cena. Dobry soundbar można kupić za mniej niż tysiąc złotych. W tej cenie nie dostaniemy wartego uwagi zestawu kina domowego. Soundbar znacznie podnosi jakość dźwięku, pozwalając cieszyć uszy zarówno przy oglądaniu filmu, słuchaniu muzyki, jak i oglądaniu transmisji sportowych na żywo. Pomocne przy tym są wbudowane profile dźwięku z equalizera. To dzięki nim dźwięk za każdym razem jest dokładnie taki, jaki powinien być. Niewielka moc urządzenia zapewnia niewielki pobór prądu, co bezpośrednio przekłada się na wielkość rachunków telefonicznych.

Kto powinien wybrać soundbar?

Każdy, kto nie jest zadowolony dźwiękiem wydobywającym się z telewizora. Każdy, kto nie chce słuchać muzyki z telefonu czy komputera za pomocą kiepskich słuchawek bądź słabej jakości głośników. Każdy, kto stawia na prostotę i szybkość rozwiązań. Każdy, kto nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Krótko mówiąc – soundbar to idealne rozwiązanie dla każdego.

Więcej na temat soundbarów można przeczytać na www.philips.pl

mocny soundbar

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *