Sprzęt muzyczny – pomysł na idealny prezent dla każdego

Każdy z nas zapraszany jest na różnego rodzaju wydarzenia z okazji urodzin, imienin czy innych ważnych świąt. Jak się okazuje, najtrudniejszym momentem jest wybór prezentu. Zabiegani i zapracowani zazwyczaj przypominamy sobie o nim w ostatniej chwili i koniec końców kupujemy coś na szybko lub po prostu dajemy „kopertę”. A szkoda, bo jest mnóstwo pomysłów na ciekawy i praktyczny prezent. Oto kilka inspiracji.

Kino domowe

Filmowym i serialowym maniakom na pewno przyda się zestaw

Glóśniki - idealny prezent dla każdego

dobrych głośników. Takie własne kino domowe to marzenie każdego, kto jako formę spędzania wolnego czasu wybiera oglądanie filmów. Dzisiaj coraz więcej osób inwestuje w sprzęt, aby stworzyć własne kino domowe. Kupując głośniki najlepiej kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oraz podstawowymi parametrami, takimi jak moc, wykonanie, efektywność (wyrażana w dB) oraz częstotliwość przenoszenia dźwięków. W przypadku zestawów kina domowego, warto zwrócić uwagę również na liczbę głośników w zestawie.

Głośniki Bluetooth

Dzisiaj w dobie Internetu i smartfonów głośniki Bluetooth cieszą się ogromną popularnością. Jak się okazuje, coraz więcej osób słucha muzyki z telefonu lub komputera, a ci, którym zależy na dobrej jakości dźwięku, decydują się na zakup głośników bezprzewodowych. Takie głośniki naprawdę potrafią zaskoczyć. Dzięki niewielkim rozmiarom można je wziąć ze sobą praktycznie wszędzie, a znajdujący się w nich akumulator umożliwia słuchanie muzyki przez wiele godzin bez podłączania do prądu. Prawda, że jest to świetny pomysł na prezent?

Miniwieża

Choć coraz więcej osób słucha muzyki z formacie mp3, mp4, to jednak miniwieże cały czas pozostają na topie. Potwierdzą to szczególnie maniacy muzyczni, dla których nadrzędnym nośnikiem zawsze będzie płyta CD, kolekcjonują je i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc – im większa, tym lepiej, wykonanie – rodzaj materiału (najlepsze są te drewniane), dodatkowe funkcje – dysk twardy, bluetooth, stację dokującą iPoda czy pamięć cyfrową itd.

Słuchawki

Słuchawki to sprzęt, który totalnie nie wychodzi z mody. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup słuchawek nausznych czy dousznych, możemy mieć pewność, że to będzie pomysł trafiony w dziesiątkę. Słuchawki idealnie sprawdzą się do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania na komputerze czy uprawiania sportów. Dzisiaj dobrej jakości słuchawki można kupić za naprawdę rozsądną cenę. Kupując słuchawki, zwróćmy uwagę na: przedział częstotliwości –20 Hz do 20 kHz, odporność na szumy – wyrażana w omach, głośność – 100 dB jest wystarczająca. W przypadku słuchawek Bluetooth ważny jest również zasięg i profile, a w przypadku słuchawek bezprzewodowych – czas pracy i czas ładowania baterii.

Jak widać, pomysłów na wyjątkowy prezent jest bardzo wiele. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli nie dysponujemy odpowiednim budżetem, zawsze możemy zorganizować się w kilka osób. Lepszy jeden dobry prezent, aniżeli kilka nieprzydatnych.

Więcej informacji na temat sprzętu muzycznego na www.philips.pl

 

Sprzęt muzyczny – pomysł na idealny prezent dla każdego
5 (100%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *