tania wieża hi fi

Szukamy taniej i dobrej wieży HiFi

Wieża HiFi gości w niejednym domu. I nic dziwnego, bo to sprzęt, który znacząco ułatwia życie i uprzyjemnia słuchanie muzyki. Dla znawcy jakość dźwięku ma znaczenie, a wieża potrafi zapewnić naprawdę dobrą jakość. Dziś porównujemy trzy niedrogie i wydajne modele.

Wieża Sony MHC-V11

Wieża Sony to niewielkie gabarytowo urządzenie. Wszystkie jego elementy mieszczą się w jednej obudowie, dlatego bez trudu można przenosić całość wszędzie tam, gdzie ma się ochotę. Nieduża waga pozwala zrobić z wieży sprzęt przenośny. Warunkiem jest tylko źródło prądu.

Urządzenie odtwarza płyty CD na dwa sposoby. Można po prostu słuchać ulubionych piosenek, lub skorzystać z funkcji wyciszania wokalu. W ten sposób wieża HiFi staje się zestawem do karaoke. Z pewnością przyda się do tego wejście mikrofonowe. Wbudowany port USB pozwala podłączyć dowolne źródło pamięci masowej i słuchać muzyki nie tylko z płyt. Do dyspozycji użytkownika jest także wbudowane radio.

Niezwykle przydatny jest moduł Bluetooth, który pozwala sparować wieżę ze smartfonem. Za pomocą dedykowanej aplikacji możliwe jest sterowanie zestawem z poziomu smartfona, regulacja poziomu dźwięku, wybór piosenek, a także odtwarzanie za pomocą wieży muzyki zapisanej w smartfonie.

Urządzenie posiada także standardowe wejście audio.

Cena: 990 zł.

Wieża Panasonic SC-HC49

Oryginalny wygląd wieży i sposób ładowania płyty sprawiają, że będzie ona nie tylko sprzętem użytkowym, ale także ozdobnym. Nie może jej brakować w domach osób ceniących niebanalne rozwiązania. Jednak wygląd to nie wszystko, warto zajrzeć, co wieża Panasonic ma pod maską. Możliwość odtwarzania płyt CD audio oraz nośników z plikami mp3 to dość, by uznać wieżę za funkcjonalną i praktyczną. Wbudowany korektor dźwięku pozwoli na dostosowanie wysokich i niskich tonów do rodzaju słuchanej muzyki, dzięki czemu odbiór będzie jeszcze przyjemniejszy. Możliwość wzmocnienia basu doda głębi dźwiękom. Radio z pamięcią trzydziestu stacji pozwoli zapamiętać wszystkie ulubione kanały. Port USB i moduł Bluetooth to sposób na podłączenie zewnętrznych urządzeń i słuchania muzyki nie tylko z płyt. Dużym plusem jest zgodność z urządzeniami Apple. Wieża Panasonic wyposażona jest w wyłącznik czasowy.

Cena: 1049 zł.

Wieża Philips BTD2180/12

Klasyczny wygląd wieży Philips kryje w sobie ogrom możliwości. Przede wszystkim zdolność od odtwarzania zarówno płyt CD, jak i DVD daje szerokie pole do działania. Po sparowaniu wieży z telewizorem możliwe jest nie tylko oglądanie filmów, ale także wykorzystanie wieży jako przeglądarki zdjęć w formacie JPEG. Wieża ma wgrane oprogramowanie do nadzoru rodzicielskiego. Przydaje się, jeśli chcemy mieć kontrolę nad tym, co oglądają dzieci. Wbudowane radio pozwala zapisać trzydzieści ulubionych stacji. Korektor graficzny pozwala na dostosowanie jakości dźwięku do rodzaju odtwarzania muzyki lub filmu. Miłośnicy głębokich basów mogą je dodatkowo wzmocnić. Port USB pozwala na podłączenie źródła pamięci zewnętrznej i odtwarzania muzyki w formacie mp3. Moduł Bluetooth to sposób na parowanie urządzeń i przesyłanie sygnału bez użycia kabli. Gniazdo mikrofonowe pozwala na stworzenie w domu studia karaoke. Wieża wyposażona jest w zegar, budzik i funkcję automatycznego wyłączania. Jak wszystkie wieże Philips, sterowana jest za pomocą pilota.

Cena: 699zł.

 

Wszystkie wymienione urządzenia świetnie spełniają postawione przed nimi zadania, ale nie da się nie zauważyć, że Philips wyróżnia się znacząco na co najmniej dwóch polach. Cena wieży Philips jest znacząco niższa niż cena podobnego sprzętu produkowanego przez konkurencyjne marki. Na uwagę zasługuje także możliwość odtwarzania płyt DVD, czego niestety konkurencja nie oferuje.

Więcej informacji na www.philips.pl

dobra wieża hi-fi

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *