Wieża DVD – oglądaj filmy w jakości HD na ekranie telewizora!

Od czasu wynalezienia ruchomych obrazów, czyli po prostu filmów, ludzie zastanawiali się, jak sprawić, by przenieść kino do domu. Milowym krokiem na drodze był telewizor, kolejnym – magnetowid. Jednak wynalazki te bledną przy wieży DVD.

Wieża hi-fi – wiele funkcji w jednym urządzeniu

Wieża hi-fi okazała się przełomowym wynalazkiem w dziedzinie odtwarzaczy audio. Łączyła w sobie kilka różnych urządzeń i pozwalała kopiować muzykę z płyt winylowych i CD na kasety magnetofonowe. Kolejnym krokiem była możliwość nagrywania płyt CD. Oprócz kopiowania można było nagrywać muzykę z radia. Jedno urządzenie zabierało mniej miejsca niż kilka pojedynczych odpowiedników, zadowalało się jednym zestawem głośników i było bardziej opłacalne finansowo, niż kupowanie każdego urządzenia oddzielnie. Wbudowane radio było wisienką na torcie obok magnetofonu, odtwarzacza płyt CD i adaptera.

Technologia tak ma – pierwsze płyty CD i DVD

Z czasem urządzenie zaczęło ewoluować. Zmiany były podyktowane postępem technologicznym, który powoli wypierał z użycia starsze technologie i zastępował je nowszymi. Kasety magnetofonowe dość szybko zostały uznane za przeżytek, a magnetofony znikły z zestawów wież hi-fi. Ta nieprzychylna kasetom opinia nie wzięła się z powietrza – był to nośnik bardzo nietrwały i niepraktyczny. Zajmował stosunkowo dużo miejsca, nie oferując w zamian dużej pojemności. Również jakość odtwarzanego dźwięku pozostawiała wiele do życzenia. Podobnie rzecz miała się z płytami winylowymi. Jeden i drugi nośnik musiał ustąpić pola płycie CD, a później płycie DVD. Ta ostatnia charakteryzuje się pojemnością sześciokrotnie przekraczającą pojemność płyty CD.

Jak odtworzyć film za pomocą wieży hi-fi?

Możliwość odtwarzania filmów z płyt DVD za pomocą odtwarzaczy DVD z pewnością była i jest komfortowym rozwiązaniem, jednak pociąga za sobą konieczność kupienia urządzenia, które poza odtwarzaniem, a czasem także nagrywaniem filmów nic więcej nie może zaoferować. Nic więc dziwnego, że zaczęto szukać bardziej praktycznych rozwiązań. Możliwość sparowania wieży hi-fi z telewizorem otworzyła drogę do oglądania filmów z płyt DVD odtwarzanych przez wieżę hi-fi. To rozwiązanie ma dużo plusów, przede wszystkim daje możliwość praktycznie idealnego odwzorowania dźwięku. Sam telewizor nie jest w stanie zapewnić takich parametrów z prostej przyczyny – małe, płaskie głośniki nie są w stanie idealnie odtworzyć głębi basów. Dźwięk odtwarzany przez głośniki najnowocześniejszego nawet telewizora z korektorem graficznym dźwięku, siłą rzeczy jest płaski pozbawiony efektu trójwymiarowości. Skorzystanie z głośników wieży hi-fi pozwala ominąć ten problem i zapewnić kinową jakość dźwięku w warunkach domowych.

Wieża DVD – naprzeciw oczekiwaniom użytkowników

Odtwarzanie filmów za pomocą wieży hi-fi przy całym szerokim wachlarzu pozytywów trzeba jednak uznać za swoistą partyzantkę. Powód jest dosyć prosty. Producenci wież hi-fi projektując swoje urządzenia, nie planowali takiego zastosowania i nie uwzględnili go, ustalając parametry pracy wielofunkcyjnych odtwarzaczy. Jednak nie tylko przyroda nie lubi próżni. Nie lubią jej także współczesne technologie. Dlatego nie trzeba było długo czekać, by na rynku pojawiła się nowość, wieża dvd.

Kinowa jakość w domu – niezwykłe możliwości wieży DVD

Niekwestionowanym hitem najbliższych lat z pewnością stanie się wieża dvd umożliwiająca zwiększanie rozdzielczości obrazu do standardu HD. Tę możliwość daje złącze HDMI 1080p. Standardowy zapis zostaje zamieniony na jakość HD, co pozwala na lepsze odtworzenie szczegółów obrazu, a w efekcie przyjemniejsze oglądanie filmów i cieszenie się wyjątkowo ostrym, wyrazistym obrazem z bogatą głębią kolorów. Ale idealny obraz to nie wszystko. Złącze HDMI pozwala także na przesyłanie cyfrowego dźwięku bez konwertowania na sygnał analogowy. To usprawnienie w dziedzinie przesyłania obrazu i dźwięku finalnie daje jakość filmu porównywalną z jakością kinową.

Poza nowoczesną możliwością odtwarzania filmów (sparowanie wieży z telewizorem za pomocą modułu Bluetooth eliminuje konieczność użycia kabli) wieża dvd zachowuje wszystkie funkcje swojej młodszej siostry wieży hi-fi. Nadal możliwe jest odtwarzanie muzyki z różnych nośników (płyt CD, CD-RW, DVD), zewnętrznych nośników pamięci masowej podłączanych za pomocą gniazda USB, słuchanie radia i programowanie kilkudziesięciu stacji radiowych do pamięci cyfrowej wieży, oraz korzystanie z takich udogodnień jak budzik i timer. Sterowanie wieżą ułatwia cyfrowy wyświetlacz i pilot zdalnego sterowania.

Więcej na temat wież dvd znajdziesz na www.philips.pl

television-20507_640 pexels-photo-88737

Wieża DVD – oglądaj filmy w jakości HD na ekranie telewizora!
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *