tania wieża hifi

Wieża Hi-Fi – standard w wyposażeniu domu

Chyba nikt nie wyobraża sobie domu bez lodówki czy pralki automatycznej. A przecież nasze babcie świetnie radziły sobie bez tego typu udogodnień! Podobnie jest ze sprzętem multimedialnym. Niegdyś była to ciekawostka techniczna i symbol luksusu, dziś – sprzęt niezbędny w każdym domu.

Po pierwsze, nie odmawiaj sobie prawa do jakości

Prawdą jest, że do odtwarzania muzyki wystarczy nawet średniej klasy telefon komórkowy. Jeśli do tego dodamy zestaw słuchawkowy, jakość odtwarzanego dźwięku będzie zdecydowanie lepsza niż przy wykorzystaniu maleńkiego głośniczka urządzenia. Jednak nie istnieje żadna sensowna przyczyna, dla której mielibyśmy się zadowalać takim rozwiązaniem. Słuchanie muzyki za pomocą telefonu komórkowego to jak krojenie chleba drewnianym nożem – można, ale po co? Telefon komórkowy, tablet czy nawet komputer, nie są w stanie choćby dorównać, a tym bardziej przewyższyć jakością, dźwięków wydobywających się z głośników wieży hi-fi.

Po drugie, nie daj sobie wmówić, że to za drogo

Czasy, kiedy dobrej jakości sprzęt grający kosztował krocie, na szczęście dawno odeszły do lamusa. Dziś półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju sprzętów grających, zarówno tanich, jak i drogich. Przy czym drogie nie musi oznaczać nieosiągalne. Zakupy na raty to sposób na nabycie dobrego sprzętu nawet przy niewielkich dochodach. Jeśli jednak nie mamy ochoty kupować na raty, też mamy spore możliwości manewru. Dobrej jakości wieżę hi-fi kupimy już za kilkaset złotych. Jeśli zdecydujemy się wydać okrągły tysiąc, możemy już liczyć na naprawdę dobry sprzęt.

Po trzecie, zastanów się czego potrzebujesz

Wieża hi-fi to coś więcej niż urządzenie do odtwarzania płyt. Dzięki niej możesz oczywiście odtwarzać płyty CD i DVD, ale także słuchać radia, korzystać z urządzeń pamięci masowej, używać wbudowanego budzika i timera, czasem także odtwarzać płyty analogowe i kasety audio. Zastanów się jednak, czy faktycznie potrzebujesz tych ostatnich funkcji. Jeśli nie masz w domu kolekcji starych nośników dźwięku, nie musisz płacić za dodatkowe, nieprzydatne opcje. Za to warto zapłacić za coś, co może wydawać się niepotrzebne, a jest często używane przez innych, na przykład wbudowany moduł bluetooth i możliwość bezprzewodowego sparowania wieży z innymi urządzeniami.

Po czwarte, wieża to nie tylko dźwięki

Dzięki wspomnianej już możliwości parowania wieży hi-fi z innymi urządzeniami można oglądać filmy i cieszyć się nieskazitelną jakością obrazu i dźwięku. Wystarczy połączenie wieży i telewizora. Ale to nie wszystko. Dzięki tej prostej sztuczce możliwe jest także oglądanie programów telewizyjnych przy wykorzystaniu głośników wieży i jej perfekcyjnemu odwzorowaniu dźwięku. Dzięki temu możemy liczyć na wrażenie przestrzennego dźwięku, co docenimy szczególnie przy oglądaniu transmisji sportowych czy wydarzeń muzycznych. Także oglądanie filmów będzie znacznie przyjemniejsze, jeśli dźwięk nie będzie wydobywał się z mikroskopijnych głośników telewizora, ale zabrzmi całą siłą i mocą kolumn wieży hi-fi.

Po piąte, wieża to żaden luksus

Nie daj sobie wmówić, że wieża hi-fi to luksus, którego nie potrzebujesz, zbytek, który łatwo da się zastąpić czymś innym. Niech cię nie przekonają słowa o oszczędzaniu czy o małej ilości miejsca w mieszkaniu i braku potrzeb do używania tak wyszukanego sprzętu. Wieża hi-fi razem z głośnikami zajmuje niewiele miejsca, bez trudu da się ją zmieścić w małej etażerce pod telewizorem, głośniki można dowolnie rozstawić w pokoju na podłodze lub na meblach, wybór należy do ciebie. Zasługujesz na dobrej jakości pralkę i lodówkę, zasługujesz także na dobrej jakości wieżę hi-fi. Jeśli lubisz otaczać się dźwiękami, w bardzo krótkim czasie stwierdzisz, że nie wyobrażasz sobie bez niej życia.

Różne rodzaje wież hi-fi można znaleźć na www.philips.pl

tania wieża philips

Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *