Wygodne słuchawki potrafią bardzo ułatwić pracę z domu

Jak wybrać słuchawki do pracy przy komputerze?

Duże i wygodne - oto jakie powinny być słuchawki do pracy

Wśród młodych ludzi coraz popularniejsza staje się praca z domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – nie musimy marnować czasu na dojazdy, możemy zaplanować zadania w taki sposób, żeby pasowały do naszego modelu dnia, a oprócz tego możemy pracować z niemal każdego miejsca na Ziemi! Jednak samozatrudnienie, zwłaszcza jeśli pracujemy jako tak zwany „wolny strzelec”, który może urządzić sobie biuro zarówno w kawiarni, jak i na ławce w parku, ma jedną kolosalną wadę – wymaga skupienia. O ile w tak zwanym „domowym zaciszu” nie jest tak trudno wygospodarować sobie przytulny kąt, do którego nikt z domowników nie będzie miał wstępu, o wiele trudniej natomiast jest się skupić, jeżeli lubimy pracować poza domem. Na szczęście cywilizacja dała nam jedno wspaniałe rozwiązanie tego problemu, a są nim słuchawki!

 

Słuchawki ratują życie w podróży, w miejscu publicznym oraz w dni, kiedy nasz dom ze spokojnej przystani zmienia się w pole bitwy. Wystarczy założyć je na głowę i już mamy szansę na kilka godzin spokojnej pracy! Czy jednak każde słuchawki sprawdzą się w charakterze „słuchawek pracujących”? Niestety nie.

 

Słuchawki dla graczy dobre również dla freelancera!

 

Praca zajmuje nam zwykle kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie (zwłaszcza jeśli znajdziemy ciekawy kanał na Youtube). Dlatego nasze słuchawki powinny spełniać przynajmniej te wymagania, co sprzęt przeznaczony dla graczy! Zły dobór słuchawek oznacza nie tylko dyskomfort w trakcie użytkowania. Może mieć dużo groźniejsze następstwa, jak chociażby uporczywe migreny czy uszkodzenie słuchu. Oczywiście jeżeli często podróżujemy i pracujemy raz z lotniska, a raz z kafejki przy stacji benzynowej, trudno wymagać od nas, żebyśmy kupowali słuchawki za kilka tysięcy, ale nawet w tym przypadku powinniśmy zainwestować w dobrej jakości sprzęt, którego użytkowanie nie skończy się dla nas kalectwem.

 

Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki?

 

Jak wybrać słuchawki do pracy? Podobnie jak słuchawki do grania. Zdecydowanie powinny to być słuchawki nauszne, z miękkimi poduszkami dokładnie kryjącymi ucho, tak żeby nic nas nie uciskało i nie podwijało się. Oczywiście słuchawki powinny być wyposażone w elastyczny pałąk. Dzięki temu ich ciężar będzie równomiernie rozłożony. A skoro już jesteśmy przy ciężarze, powinny być możliwie najlżejsze. Takie cechy posiada na przykład zestaw słuchawkowy do gry na komputerze marki Philips. Ten elastyczny pałąk i wygodna konstrukcja świetnie sprawdzają się nie tylko podczas sesji w WOWa, ale również podczas mniej ekscytujących, ale równie pożytecznych zajęć jak na przykład zarabianie pieniędzy.

Dodatkowym atutem tych słuchawek jest regulator głośności na przewodzie, dzięki któremu możemy szybko ściszyć muzykę, bez konieczności szukania odpowiedniej funkcji na komputerze. Słuchawki marki Philips posiadają również mikrofon, który może nie jest niezbędny, ale którego obecność zdecydowanie cieszy. Jedynym minusem tego modelu jest brak odłączanego kabla. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy nagle musimy oderwać się od pracy i ratować obiad przed spaleniem. Na szczęście oferta słuchawek Philipsa jest na tyle bogata, że z pewnością znajdziemy w niej model spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Pełną ofertę producenta znajdziecie na oficjalnej stronie marki Philips.pl.

Jak wybrać słuchawki do pracy przy komputerze?
4 (80%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *